Pijany zszedł do piwnicy i wypił wino od Jana Pawła II. "Wcale nie było dobre"

- Byłem już pijany, zszedłem po butelkę wina do piwnicy i wypiłem ją. Ale okazało się, że to było wino, które Ronaldo otrzymał od Jana Pawła II. Był bardzo wkurzony - wyjawił przyjaciel legendarnego piłkarza Vampeta.

Vampeta to przydomek Marcosa Andre Batisty Santosa, który w 2002 roku został mistrzem świata, reprezentując Brazylię. Zawodnik dobrze radził sobie podczas gry w lidze brazylijskiej, jednak jego europejskie podboje nie były już tak udane.

Zobacz wideo Co wiemy po zgrupowaniu kadry? "Walka trwa, bo mundial jest przed nami"

Babbel: Lewandowski co roku jest z czegoś niezadowolony. Mam dośćBabbel: Lewandowski co roku jest z czegoś niezadowolony. Mam dość

Ronaldo stracił prezent od Jana Pawła II przez... pijanego kolegę

Środkowy pomocnik próbował swoich sił w Holandii, ale trafił także do Interu Mediolan, w którym występował wówczas sam Ronaldo, choć wcześniej grali oni również razem w PSV. Legendarny atakujący słynął natomiast ze swojej religijności i podczas gry we Włoszech, wielokrotnie miał spotykać się z Janem Pawłem II, od którego otrzymał także upominek – wino.

- Kiedyś razem imprezowaliśmy w jego domu. Byłem już pijany, zszedłem po butelkę wina do piwnicy i wypiłem ją. Ale okazało się, że to było wino, które Ronaldo otrzymał od Jana Pawła II. Był bardzo wkurzony, chciał, żebym mu za nie zapłacił. A ono wcale nie było dobre i smakowało jak ocet – wyjawił niegdyś zawodnik w rozmowie z "La Gazzettą dello Sport".

Ronaldo sam nigdy nie upublicznił tej historii. Choć zapewne był zły na swojego kolegę, to w końcu pogodzili i często imprezowali. Oprócz wspólnych występów w Interze i PSV grali oni razem także w reprezentacji Brazylii.

45-latek w trakcie kariery nie stronił od licznych imprez. Jak wspominają jego klubowi koledzy, zdarzało mu się przychodzić na treningi... niemal prosto po kolejnej imprezie: - Ronaldo to niesamowite zjawisko. Był zwierzęciem i kochał imprezować. Pewnej nocy udał się na jedną i następnego dnia przyszedł trenować niemal bez snu. Był niesamowity - wspominał Ze Roberto, cytowany przez ruetir.com.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sebastien HallerStrzelec 11 goli w LM, gwiazda Ajaksu, przechodzi do Borussii Dortmund

Legendarny "Il Fenomeno" jest obecnie właścicielem klubów Real Valladolid oraz Cruzeiro. O Brazylijczyku było niedawno głośno, gdy spełnił złożoną przez siebie obietnicę. Real awansował bowiem do Primera Division, a Ronaldo wyruszył w czterodniową "pielgrzymkę" na rowerze, pokonując łącznie 450 kilometrów.

Więcej o: