Oficjalnie: Ryan Giggs odchodzi z reprezentacji. Stanął przed sądem

Ryan Giggs odchodzi z reprezentacji Walii. "Związek jest wdzięczny Giggsowi za jego kadencję i docenia decyzję Ryana, która leży w najlepszym interesie walijskiego futbolu" - czytamy w oświadczeniu, które jest pokłosiem poważnych oskarżeń wobec legendy Manchesteru United.

Ryan Giggs zakończył karierę piłkarską w 2014 roku i od tego czasu próbuje swoich sił w trenerce. Najpierw był w sztabie szkoleniowym Manchesteru United, aż później samodzielnie poprowadził zespół w czterech meczach jako tymczasowy trener. Cztery lata temu znalazł zatrudnienie w reprezentacji Walii. Ale ta przygoda właśnie się skończyła.

Zobacz wideo Szpilka: Czułem, że mój cios siadł na głowę. Radczenko zrobił takie oczy

"Walijska federacja piłkarska przyjęła rezygnację Ryana Giggsa. Związek jest wdzięczny Giggsowi za jego kadencję i docenia decyzję Ryana, która leży w najlepszym interesie walijskiego futbolu. Teraz Walia koncentruje się na mundialu w Katarze, który odbędzie się pod koniec roku" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

48-latek poprowadził kadrę w 24 spotkaniach, z których wygrał połowę. Osiem razy jego zespół doznał porażki i cztery mecze zremisował. Trzeba jednak pamiętać, że od marca 2020 roku Giggs był zawieszony, a rolę selekcjonera pełnił jego asystent Robert Page.

To efekt spraw sądowych Giggsa. Dwa lata temu został zatrzymany pod zarzutem napaści na swoją partnerkę Kate Greville. Były piłkarz Manchesteru United nie przyznał się do rzekomej napaści na Greville i uderzenia ją w głowę podczas awantury, do której miało dojść w Worsley. Jakby tego było mało, zarzut napaści postawiła mu również młodsza siostra kobiety Emmy, która także miała zostać poszkodowana podczas napadu furii Giggsa.

Ale to nie wszystko. Do kolejnego przestępstwa wobec Greville miało dojść w hotelu Stafford w Londynie. Walijczyk miał kopnąć kobietę w plecy, a następnie wyrzucić ją nagą z pokoju. 24 stycznia 2022 roku rozpoczął się proces karny przed sądem koronnym w Manchesterze.

Wcześniej Giggs był zamieszany w obyczajowy skandal

Przypomnijmy np. sytuację z 2011 roku, gdy na jaw wyszło, że Giggs przez 8 lat sypiał z żoną... własnego brata. - Każdy ma jakąś słabość. Słabością Ryana jest kończenie dnia w łóżku z kobietą za każdym razem, gdy tylko wychodzi na miasto - komentował później Rhodri, brat byłego piłkarza Manchesteru. Jakiś czas temu w programie "Good Morning Britain" mężczyzna wyznał, że zerwał kontakty z bratem i choć od tamtego czasu z nim nie rozmawiał, wybaczył mu.

Związek Rhodriego Giggsa z Natashą Lever zakończył się rozwodem w 2013 roku.

Kolekcjoner tytułów

Giggs to legenda Manchesteru United. W zespole Czerwonych Diabłów występował od 1990 do 2014 roku, zdobywając w tym czasie z zespołem m.in. 13 razy mistrzostwo Anglii, czterokrotnie puchar kraju i puchar ligi, a także dwie Ligi Mistrzów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.