Rybus zostanie Rosjaninem? Poseł Partii Komunistycznej ocenia. "To stan umysłu"

Poseł Partii Komunistycznej Aleksander Juszczenko stwierdził, że Maciej Rybus mógłby otrzymać rosyjskie obywatelstwo. Jest to kolejna tego typu wypowiedź po komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej o niepowołaniu defensora na zbliżające się mistrzostwa świata.

Maciej Rybus w przyszłym sezonie nadal będzie występował w lidze rosyjskiej. Polski zawodnik zdecydował się bowiem na podpisanie kontraktu ze Spartakiem Moskwa, a jego decyzja wzbudziła bardzo wiele kontrowersji. 

Zobacz wideo Donbas Arena kiedyś i dziś. Jak wygląda stadion, na którym były rozgrywane mistrzostwa Europy w 2012?

Kolejny rosyjski polityk twierdzi, że Maciej Rybus może otrzymać paszport Federacji Rosyjskiej

Z tego właśnie powodu Czesław Michniewicz zdecydował, że Rybus nie otrzyma powołania na zbliżające się mistrzostwa świata. Jak zostało wcześniej wspomniane, o ile w Polsce jego decyzja jest kontrowersyjna, to rosyjskie media i politycy chętnie wykorzystują ją do kreowania swojej propagandy. Liczni rosyjscy eksperci, komentatorzy i politycy chwalą postawę Rybusa, krytykując przy tym Polskę, mówiąc nawet o... naruszeniu praw człowieka. Oprócz tego często pojawiają się głosy, że 32-latek powinien otrzymać rosyjskie obywatelstwo.

- Obywatelstwo nie jest nadawane, biorąc pod uwagę jedynie chęć pracy w Rosji. Na obywatelstwo musi zapracować każdy człowiek, a rozdawanie jego na prawo i lewo, nie wydaje mi się słuszne. Obywatelstwo to stan umysłu, a nie prezent czy promocja. Rybus i Krychowiak to polscy piłkarze, którzy swego czasu nie ulegli pewnym trendom. Nie jestem zwolennikiem obwiniania graczy, bo nie są politykami, powinni grać. W tym przypadku zdali sobie sprawę z sytuację i postawili na wadze z jednej strony interesy materialne, a z drugiej perspektywy sportowe. Jest mało prawdopodobne, że mieli inne propozycje. Czują się dobrze, grając tu - argumentował poseł partii komunistycznej Aleksander Juszczenko, mówiąc o kwestii obywatelstwa. 

Wypowiedź Juszczenki zawiera jednak wiele przekłamań. Krychowiak po rozpoczęciu rosyjskiej agresji na Ukrainę, zdecydował się bowiem na zawieszenie kontraktu z Krasnodarem i grę na wypożyczeniu dla AEK-u Ateny. Reprezentant Polski był również pierwszym zawodnikiem wśród obcokrajowców, który podjął taką decyzję i wątpliwe jest, aby został w rosyjskim klubie na dłużej. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Maciej Rybus nie chciał skomentować decyzji Polskiego Związku Piłki Nożnej, gdy pytały go o nią rosyjskie media. 32-latek występuje w Rosji od lipca 2017 roku. W reprezentacji Polski do te pory rozegrał 66 spotkań.

Więcej o: