Skandaliczne słowa Spiridonowa. Hańba. A zapytali go o Rybusa

Aleksiej Spiridonow w haniebny sposób zareagował na decyzję Czesława Michniewicza i PZPN-u w sprawie Macieja Rybusa. Rosjanin w skandalicznych słowach obraził Polaków. - To są brudne istoty. Nie uważam ich za ludzi - powiedział.

Gdy tylko ma taką możliwość, daje o sobie znać, by zdenerwować Polaków. - Nie kłócę się z Polakami. Po prostu ich drażnię - powiedział kiedyś Aleksiej Spiridonow i jak widać, to zajęcie jeszcze się mu nie znudziło. Być może też dlatego korespondent Sport-Express zdecydował się porozmawiać z nim na temat najnowszych doniesień w sprawie Macieja Rybusa.

Zobacz wideo Lewandowski: Chyba zabrakło nam trochę odwagi

Rybus nie zagra w reprezentacji Polski, a Rosjanie są oburzeni. Spiridonow w swoim stylu o Polakach

"Selekcjoner poinformował zawodnika, że w związku z jego aktualną sytuacją klubową nie powoła go na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji oraz nie będzie on brany pod uwagę przy ustalaniu składu kadry, która pojedzie na mistrzostwa świata w Katarze" - czytaliśmy w oficjalnym oświadczeniu PZPN. Czesław Michniewicz miał okazję osobiście spotkać się w tej sprawie z Rybusem. Decyzja ta wywołała zamieszanie w Rosji.

Matthaeus: Lukaku to jedyna i idealna alternatywa dla LewandowskiegoMatthaeus: Lukaku to jedyna i idealna alternatywa dla Lewandowskiego

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wypowiedział się już przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Sportu, który stwierdził, że w takiej sytuacji Rybus może ubiegać się o rosyjskie obywatelstwo i powinien z łatwością je otrzymać w trybie przyspieszonym. - Groźby i szczekanie ze strony urzędników, którzy mają obowiązek kierować się interesem obywateli swojego kraju, którzy żyją i otrzymują pensje, także z podatków płaconych przez obywateli Polski, uważam za świńską postawę wobec własnego obywatela - podkreślił Dmitrij Świszczew. 

Maciej RybusRybus nabrał wody w usta. Rosyjskie media poprosiły go o komentarz

Na tym Rosjanie nie poprzestają. Do dyskusji zaprosili więc jednego z wrogo nastawionych do naszego kraju siatkarza, Aleksieja Spiridonowa. Ten nie zawiódł tamtejszych dziennikarzy. - Gdyby Polacy dostali pełną kontrolę w swoje ręce, zawiesiliby wszystkich sportowców, którzy w jakiś sposób są związani z Rosją. Nie dziwi mnie to. O jakim sporcie mówisz? To są brudne istoty. Nie uważam ich za ludzi - powiedział SE Spiridonow.

Maciej Rybus ma na koncie 66 występów w barwach reprezentacji Polski. Strzelił dwa gole i asystował przy 14 trafieniach. I na tych statystykach licznik najpewniej się zatrzyma.

Więcej o: