Kibice Ruchu Chorzów protestują. Nawet w Nowym Jorku. Pokazali się na Times Square

- Nowy stadion dla Chorzowa - głosił transparent kibiców Ruchu Chorzów, którzy postanowili zorganizować kolejny protest... w Nowym Jorku. Fani zgromadzili się w jednym z najbardziej ikonicznych punktów miasta - Times Square.

Ruch Chorzów ma za sobą bardzo udany sezon i po wygranej w barażach zdołał awansować do I ligi. Drużyna z Chorzowa kompletuje skład na nowy sezon, jednak oprócz aspektów czysto sportowych, często w kontekście 14-krotnych mistrzów Polski mówi się o budowie nowego stadionu. 

Zobacz wideo Co wiemy po zgrupowaniu kadry? "Walka trwa, bo mundial jest przed nami"

Maciej Rybus Rybus nie jedzie na mundial. Ostateczna decyzja Michniewicza

Kibice Ruchu Chorzów zorganizowali protest w Nowym Jorku. Chodzi o nowy stadion

Kibice chorzowskiego klubu licznymi protestami starają się przypominać prezydentowi miasta Andrzejowi Kotali o jego obietnicy dotyczącej budowy nowego stadionu. 12 czerwca odbył się protest w Chorzowie, ale podobny manifest miał miejsce również w Nowym Jorku. Jego organizacją zajęli się kibice Ruchu mieszkający w USA, a jego główna część odbyła się w jednym z najbardziej charakterystycznych punktów w Nowym Jorku - placu Times Square. Kibice zrobili w tym miejscu zdjęcie z banerem: "Nowy stadion dla Chorzowa". 

- Wygląda na to, że niespełniona obietnica prezydenta, martwi nie tylko mieszkańców Chorzowa - napisał zamieszczający za pośrednictwem mediów społecznościowych nagranie z akcji kibiców Szymon Michałek. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Grzegorz Krychowiak ripostuje fana Riposta Krychowiaka hitem internetu. Zarzucili mu, że "uciekł na wakacje"

- Ostatnio protestujący domagali się budowy nowego stadiony przez władze miasta, będącego główną obietnicą prezydenta miasta Andrzeja Kotali w trzech kolejnych wyborach w latach 2010, 2014 i 2018 - dodał. Na Times Square miało się natomiast pojawić ok. 100 kibiców Ruchu.

Ruch obecnie występuje na obiekcie przy ulicy Cichej, który został oddany do użytku w 1935 roku. Prezydent Kotala twierdzi, że póki co miasta nie stać na budowę nowego obiektu, wracającego powoli do dawnej świetności Ruchu.

Więcej o: