Rybus zapytany o wykluczenie z reprezentacji Polski. Tylko na tyle było go stać

Rosyjskie media poprosiły Macieja Rybusa o komentarz ws. decyzji Czesława Michniewicza. Zawodnik w poniedziałek został wykluczony z reprezentacji Polski i nie zagra w listopadowych mistrzostwach świata w Katarze. - Nie chcę jeszcze komentować tego tematu - powiedział Rybus.

Maciej Rybus, mimo wygaśnięcia kontraktu z Lokomotiwem Moskwa, nie zdecydował się na opuszczenie Rosji. Doświadczony obrońca podpisał kontrakt z innym moskiewskim klubem - Spartakiem. Jak można było się spodziewać, takim ruchem Rybus praktycznie przekreślił swoje szanse na kolejne występy w narodowych barwach, w tym na udział na mistrzostwach świata w Katarze.

Zobacz wideo Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. "Poświęciłem nawet Serie A, żeby pojechać na mundial"

W poniedziałek na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej pojawił się komunikat, który potwierdził te przypuszczenia. 

"Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz po zakończonym w ubiegłym tygodniu zgrupowaniu kadry narodowej rozmawiał z przebywającym aktualnie w Polsce Maciejem Rybusem. Selekcjoner poinformował zawodnika, że w związku z jego aktualną sytuacją klubową nie powoła go na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji oraz nie będzie brał pod uwagę przy ustalaniu składu kadry, która pojedzie na mistrzostwa świata w Katarze" - napisano.

Maciej Rybus podczas meczu Polska - Słowacja na Euro 2020. St. Petersburg, 14 czerwca 2021Rosjanie grzmią po odsunięciu Rybusa od kadry. "To narusza prawa człowieka"

Echa wykluczenia Rybusa z reprezentacji Polski. Rosjanie krytykują, piłkarz nabrał wody w usta

Zawieszenie Rybusa spotkało się z ostrymi reakcjami w Rosji. - Ta decyzja co do zasady narusza prawa człowieka. Niestety niczego innego nie można było się spodziewać od naszych polskich kolegów - grzmiał znany komentator sportowy Dmitrij Guberniew, w rozmowie ze "Sport Expressem".

- Nie ma tu drugiego dna. To w stu procentach polityczna decyzja mająca na celu dyskryminację człowieka. Brak szacunku dla osobistego wyboru - dodawał honorowy prezes rosyjskiego związku (RFU) Wiaczesław Kołoskow.

Sam Rybus nabrał wody w ustach i był mocno oszczędny w swoim komentarzu, dla rosyjskich mediów. - Nie chcę jeszcze komentować tej sprawy - stwierdził były reprezentant Polski rosyjskiemu "RB Sport". 

33-letni Maciej Rybus ma na swoim koncie 66 meczów i dwa gole w polskiej kadrze narodowej. Wystąpił też na trzech wielkich turniejach - Euro 2012, mistrzostwach świata w Rosji w 2018 roku oraz Euro 2020.

Więcej o: