AS Roma odcina się od transferu Cristiano Ronaldo. Dla dobra klubu

Cristiano Ronaldo szuka alternatywnych możliwości kontynuacji swojej kariery poza Manchesterem United. Pomimo wielu pojawiających się plotek AS Roma nie jest zainteresowana Portugalczykiem. "Corriere dello Sport" podaje powody niechęci ze strony Rzymian.

Od kilku tygodni media usilnie starają się znaleźć nowy klub dla jednego z najlepszych piłkarzy świata. Jest to spowodowane tym, że Manchester United nie zakwalifikował się do Ligi Mistrzów na przyszły sezon. To zdaniem dziennikarzy może być główny powód, dla którego Cristiano Ronaldo może zdecydować się na opuszczenie Old Trafford. 

Maciej RybusRybus nie jedzie na mundial. Ostateczna decyzja Michniewicza

Powody, przez które Roma nie ściągnie Portugalczyka

Działacze ze stolicy Włoch są świadomi, że Cristiano Ronaldo to wybitny piłkarz, ale najlepsze lata ma już za sobą. Sam zawodnik i jego menadżer będą jednak wymagać podpisania kontraktu na co najmniej dwa lata, a to zdecydowanie nie byłoby na rękę rzymianom. Dwuletnia umowa oznaczałaby bardzo duże koszty. 37-latek zarabia 23 miliony euro rocznie, nawet po lekkim zredukowaniu tej kwoty to wciąż ogromne obciążenie dla AS Romy.

Włoscy dziennikarze zauważają też, że Ronaldo ma nie najlepsze relacje z Jose Mourinho, po tym jak zakończyła się ich współpraca w Realu Madryt. Ewentualne starcie w szatni tak mocnych osobowości może zepsuć coraz lepiej wyglądającą AS Romę, która, jak pamiętamy, kilka tygodni temu cieszyła się z wygranej Ligi Konferencji

 

Co dalej z przyszłością Cristiano Ronaldo?

Przed Portugalczykiem trudny czas na podjęcie decyzji odnośnie do pozostania w Manchesterze lub jego opuszczenia. Gdyby transfer do Włoch zakończył się fiaskiem, wciąż możliwa jest opcja powrotu do klubu w którym "CR7" rozpoczynał swoją karierę, a więc do Sportingu. Nowy trener "Czerwonych Diabłów" nie ukrywa, że widziałby dla doświadczonego gracza miejsce w swojej drużynie. Ostateczna decyzja zależy jednak od samego Cristiano Ronaldo. 

Frenkie De Jong po meczu FC Barcelony. Źródło: https://twitter.com/LaPulgaKing/status/1468951066511228932/photo/1Frenkie de Jong coraz bliżej Manchesteru United. "Robimy wszystko co w naszej mocy"

Więcej o: