Szymon Marciniak chwali irytującego arbitra. "To fenomenalny sędzia"

- To jest fenomenalny sędzia. Jeżeli chodzi o błędy, to trudno, żeby się nie zdarzały. Sędziuje w jednej z najlepszych lig świata - powiedział Szymon Marciniak o Mateu Lahozie. Polski sędzia staje w obronie Hiszpana, który bardzo często jest krytykowany przez kibiców. Wielu z nich uważa Lahoza za najbardziej irytującego sędziego na świecie.

Mateu Lahoz jest hiszpańskim sędzią piłkarskim, który regularnie prowadzi spotkania w La Lidze oraz europejskich pucharach. Arbiter bardzo często jest krytykowany za podejmowane decyzje, które niejednokrotnie wpływały na wyniki meczów. Tak było między innymi podczas spotkania Ukraina - Walia w barażach o udział na mistrzostwach świata. Wówczas Hiszpan ku zdziwieniu ekspertów nie podyktował rzutu karnego dla Ukraińców. 

Zobacz wideo Rozwód Lewandowskiego z Bayernem? "Można to było zrobić z większą klasą"

Marciniak staje w obronie Lahoza. "To fenomenalny sędzia"

Szymon Marciniak postanowił stanąć w obronie Mateu Lahoza. Polski sędzia wypowiedział się o nim w programie "Pogadajmy o piłce" na kanale Youtube Meczyki.pl. - To jest fenomenalny sędzia. Jeżeli chodzi o błędy, to trudno, żeby się nie zdarzały. Sędziuje w jednej z najlepszych lig świata. Wiadomo, że te mecze, w których grają Barcelona, Real Madryt, Sevilla i Atletico to są na styk. Jest tam ogromna presja. Piszą i analizują każdą decyzję od poniedziałku do soboty. Mateu ma inny, unikatowy styl. Nikt nie jest w stanie tego powielić i naśladować - powiedział Marciniak. 

Polski arbiter poruszył także temat wspomnianej wyżej decyzji o niepodyktowaniu rzutu karnego dla Ukrainy. - Co do tej sytuacji, to tam nikt do niego nie miał pół pretensji. To jest sędzia z olbrzymim kredytem zaufania, trenerzy i piłkarze go bardzo szanują. Jako menadżer to jest topowy sędzia. Jeżeli chodzi o zarządzanie, a znam jego zarządzanie, bo go słuchałem, widziałem i widzę na ćwiczeniach, to ma świetny kontakt z zawodnikami. Nie patrzę na decyzyjność, bo każdy może mieć lepszy, gorszy dzień, patrzę na to, jak go odbierają zawodnicy - dodał Marciniak. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Szymon Marciniak również może się pochwalić międzynarodową renomą. Polak prowadził już mecze na Euro 2016 oraz mistrzostwach świata 2018. Na swoim koncie ma także sędziowane spotkania Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Teraz arbiter przygotowuje się do udziału na mundialu w Katarze. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.