Zidane podjął decyzję ws. pracy w PSG. Klamka zapadła. Francuzi donoszą

Zinedine Zidane, który był głównym kandydatem do zastąpienia Mauricio Pochettino na ławce trenerskiej PSG ostatecznie nie poprowadzi paryskiego klubu - informują tamtejsze media. Co prawda temat ten nie został zamknięty w kontekście przyszłości, ale obecnie celem samego 49-latka jest funkcja selekcjonera reprezentacji Francji.

Wiele wskazuje na to, że przynajmniej na jakiś czas zamknięty został temat zatrudnienia Zidane'a w PSG. O 49-latka bardzo mocno zabiegali katarscy właściciele klubu ze stolicy Francji. Docelowo miał on zastąpić Mauricio Pochettino, z którym planowano jest wcześniejsze zerwanie kontraktu.

Zobacz wideo Od lat 90. zarobki piłkarzy w Wielkiej Brytanii wzrosły 1500 proc. Jak to możliwe? Wybierz serwis

Romelu LukakuFatalne oceny Lukaku. Nazwano go największym niewypałem w historii Chelsea

Zidane póki co nie obejmie PSG

Jak informuje "RMC Sport", temat nie jest jednak całkowicie zakończony. Zidane nie zamknął się przed rozmowami na ten temat w przyszłości. Pomimo chęci zaoferowania 49-latkowi dużej swobody w ogólnym zarządzaniu drużyną, były menedżer Realu Madryt pozostał przy swoim głównym celu, jakim jest objęcie reprezentacji Francji.

Były kapitan "The Blues" w żaden sposób nie chce ingerować w przyszłość Didiera Deschampsa, ale gdyby Francuz zdecydował się odejść z kadry po zakończeniu tegorocznego mundialu, Zidane rzecz jasna byłby głównym kandydatem do jego zastąpienia.

Zidane chce poprowadzić reprezentację Francji

Noël le Graët, prezes Francuskiego Związku Piłki Nożnej w rozmowie z mediami odmawiał komentarza na ten temat, ale wszyscy związani ze związkiem wiedzą, że uważa Zidane'a za naturalnego kandydata po kadencji Deschampsa. 49-latek, który w najbliższy poniedziałek pojawi się w Marrakeszu na spotkaniu ze wszystkimi innymi mistrzami świata z 1998 roku nigdy nie ukrywał, że chciałby poprowadzić reprezentację swojego kraju.

Robert Lewandowski i fan club fanów BayernuOpublikowali rozmowę fanów Bayernu o Lewandowskim. "Nie chcę go więcej widzieć"

Zinedine Zidane pozostaje bez pracy od niemal roku. Po zakończeniu ubiegłego sezonu postanowił zakończyć swój drugi etap pracy w Realu Madryt. Jego miejsce na ławce trenerskiej klubu ze stolicy Hiszpanii zajął Carlo Ancelotti.

Więcej o: