Polonia Warszawa i Kotwica Kołobrzeg wracają do II ligi. Decydowała ostatnia kolejka

Polonia Warszawa i Kotwica Kołobrzeg awansowały do piłkarskiej II ligi. Dla obu klubów to powrót na ten poziom po pięciu latach przerwy.

Do awansu do II ligi Polonia Warszawa potrzebowała zwycięstwa w ostatniej kolejce z ostatnią w lidze Wissą Szczuczyn. Przed ostatnim spotkaniem zespół Rafała Smalca miał 78 punktów i o jeden punkt wyprzedzał Legionovię Legionowo.

Mecz w Szczuczynie zaczął się fatalnie dla polonistów, bo gospodarze objęli prowadzenie już w 3. minucie. Goście jednak nie załamali się i do przerwy prowadzili 2:1 po dwóch bramkach Wojciecha Fadeckiego.

W 77. minucie decydującego gola strzelił Szymon Lewicki i Polonia mogła świętować powrót do II ligi. Ostatni raz stołeczny klub grał na tym poziomie w sezonie 2016/17. Wtedy warszawiacy spadli do III ligi po zaledwie roku od awansu.

Germany Handball Champions LeagueFC Barcelona rywalem Łomży Vive w finale Ligi Mistrzów. Liczymy na "hat-trick" Kielc

W sobotę w dramatycznych okolicznościach zwycięstwo wyszarpała Legionovia, która pokonała u siebie Błoniankę Błonie 2:1. Goście prowadzili od 13. minuty po bramce Szymona Śmiecińskiego. 17 minut po przerwie bramkę na 1:1 zdobył Bartosz Rymek. W doliczonym czasie gry decydującego gola strzelił Artur Balicki. Legionovia kończyła mecz w dziesiątkę.

Polonia Warszawa i Kotwica Kołobrzeg w II lidze

W sobotę awans do II ligi wywalczyła też Kotwica Kołobrzeg, która grała w grupie II. Przed ostatnią kolejką Kotwica była druga w tabeli i traciła dwa punkty do Olimpii Grudziądz. Ta w sobotę niespodziewanie przegrała jednak 0:1 ze Świtem Skolwin.

Kotwica wykorzystała swoją szansę i po 18 minutach prowadziła już 3:0 po golach Roberta Obsta, Damiana Kostkowskiego i Michała Kozajdy. Chociaż w 25. minucie bramkę na 1:3 zdobył Paweł Sobczyński, to jeszcze przed przerwą na 4:1 podwyższył Grzegorz Goncerz.

"Najwyższa klasa". Dujshebaev poprowadził Vive do finału

W drugiej połowie gospodarze zdobyli dwie bramki, ale te nie zablokowały Kotwicy drogi do awansu do II ligi. Kołobrzeżanie, tak samo jak Polonia, wracają na trzeci poziom rozgrywkowy w kraju po pięciu latach przerwy.

Z grupy III awans do II ligi wywalczyły rezerwy Zagłębia Lubin, a z grupy IV awansowała Siarka Tarnobrzeg. Dla Siarki to powrót do II ligi po trzech latach.