Jacek Góralski zmienia klub. "Wszystko, co dobre, szybko się kończy"

Jacek Góralski odchodzi z Kajratu Ałmaty. Reprezentant Polski pożegnał się z klubem za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Na zawsze pozostaniecie w moim sercu" - podkreślił 29-latek.

Już od kilku tygodni media donosiły o możliwym transferze Jacka Góralskiego. Polak znalazł się w kręgu zainteresowania VfL Bochum. Niemieccy dziennikarze donosili, że klub już w najbliższych dniach powinien ogłosić sprowadzenie 29-latka, bowiem reprezentant Polski pomyślnie przeszedł testy medyczne. Do potwierdzenia transferu brakuje już tylko kilku szczegółów. 

Zobacz wideo Dlaczego piłkarze tak dużo zarabiają?

Jacek Góralski żegna się z Kajratem Ałmaty. "Z wami można było góry przenosić"

W czwartkowe popołudnie 29-latek poinformował, że nie będzie kontynuował współpracy z Kajratem Ałmaty. Polak pożegnał się z obecnym pracodawcą za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"Droga Rodzino Kajratu, a właściwie drogi Kajracie! Bardzo dziękuję za cudowne 2,5 roku spędzone z Wami. To był niezapomniany czas. Byliście dla mnie drugim domem" - takimi słowami rozpoczął wpis Jacek Góralski. Następnie 29-latek podziękował wszystkim, którzy sprawili, że w pozytywny sposób będzie wspominał przygodę z kazachskim zespołem. 

Maciej RybusRosjanie wykorzystali Rybusa. Piszą o hipokryzji Polaków

"Chciałbym serdecznie podziękować: właścicielowi klubu i innym szefom za zaufanie. Dziękuje także każdemu pracownikowi za pomoc, na którą zawsze mogłem liczyć. Podziękowania należą się również trenerom oraz fanom za wsparcie i brawa. Podziękowania kieruję także do mojego menedżera, który połączył mnie z twoim (naszym!) klubem. A co najważniejsze, dziękuje kolegom z drużyny, z którymi można było przenosić góry! Byliście wspaniali! Kajrat i Ałmaty na zawsze pozostaną w moim sercu i pozostaną we wspomnieniach moich i mojej rodziny" - kontynuował Polak.

Na końcu 29-latek wyraził nadzieję na kolejne trofea zespołu, jednak tym razem już bez jego udziału. 

"Życzę klubowi i moim następcom w zespole Kajrat, aby przeżyli w nim taką samą przygodę jak moja! Z mistrzostwem Kazachstanu, pucharem, występami w europejskich zawodach i tak jak ja - z opaską kapitana. Jak to w życiu bywa, wszystko, co dobre, szybko się kończy, ale nie żegnam się. Do zobaczenia na piłkarskim szlaku!" - zakończył Góralski. 

 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Zwrot ws. transferu Drągowskiego. Dwa hiszpańskie kluby w grze o PolakaZwrot ws. transferu Drągowskiego. Dwa hiszpańskie kluby w grze o Polaka

29-latek występował w barwach Kajratu od stycznia 2020 roku. W kazachskim zespole rozegrał 37 spotkań, ale nie zdobył żadnej bramki. Razem z drużyną sięgnął po mistrzostwo kraju (2019/2020) oraz Puchar Kazachstanu (2021). Przed transferem do Kajratu, Góralski reprezentował barwy Łudogorca Razgrad (2017-2020). Z kolei w Polsce grał w Jagiellonii Białystok (2015-2017), Wiśle Płock (2011-2015), Błękitnych Gąbin (2011) czy Victorii Koronowo (2011).

Więcej o: