Wisła Kraków posłużyła się Kasią, by udobruchać kibiców. Efekt? "Czy z Wami wszystko w porządku?"

Sztuczną inteligencją władze Wisły Kraków posłużyły się, aby wytłumaczyć kibicom swój pomysł na kontrowersyjną ankietę ws. karnetów. Jednak także i ta idea nie spotkała się z dużym entuzjazmem.

Wisła Kraków nie przestaje wywoływać konsternacji wśród swoich fanów. Ostatnio zarząd klubu zdecydował się na stworzenie ankiety dotyczącej kwoty, jaką kibice mogą zapłacić za karnet na przyszły sezon 1. ligi i wysłał ją do obecnych karnetowiczów klubu. Metoda, jaką została ona sporządzona, nie spodobała się jednak fanom.

Zobacz wideo Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. "Poświęciłem nawet Serie A, żeby pojechać na mundial"

Wisła znów krytykowana za zachowanie na social mediach

Sposób konstruowania odpowiedzi na pytanie dotyczące ceny, sugerował niejako, co powinna wybrać odpowiadająca na nią osoba. Oto one: 

  • "Zależy mi na jak najszybszym powrocie Wisły do Ekstraklasy - zapłacę nawet 725 zł (karnet ulgowy 600 zł)"
  • "Niestety sytuacja inflacyjna pozwala mi wydać maksymalnie 545 zł (karnet ulgowy 450 zł)"
  • "Pragnę wspierać klub, ale z uwagi na relegację do I ligi jestem w stanie przeznaczyć nie więcej niż 360 zł (karnet ulgowy 300 zł)".

Z racji jednak, że pomysł na zbadanie opinii wśród kibiców nie spotkał się z entuzjazmem, klub postanowił przeprosić. A i tutaj sposób jest zaskakujący i budzi mieszane uczucia. Wrzucono bowiem filmik z udziałem Kasi, która jest sztuczną inteligencją z Marsa. - Dopiero się uczę, jak rozumieć nastroje pośród kibiców. Czasami zrobię coś głupiego, jak np. wczorajszą ankietę. Obiecuję poprawę. Karnety na przyszły sezon będą w atrakcyjnych cenach - informacja już wkrótce. Dziękuje za wypełnienie ankiety. Wasze odpowiedzi są bardzo pomocne. Pozdrawiam - mówi na nagraniu w nietypowy sposób Kasia. Dla lepszego zrozumienia powtarza ten komunikat jeszcze w dwóch językach.

Na komentarze nie trzeba było długo czekać. "Trudno będzie dziś zasnąć" - napisał na Twitterze Paweł Pawłowski, dziennikarz RMF FM. "Nie ma obecnie lepszego cyrku i pośmiewiska..." - stwierdził jeden z kibiców. "Kasia więcej z siebie wydusiła niż Jakub Błaszczykowski. Zróbcie coś jeszcze z motywem z Transformerów, np. trener, który zmienia się w Optimusa Prime'a" - zaznaczył na Twitterze Paweł Ożóg z weszlo.com.

"Czy z Wami tam na pewno jest wszystko w porządku?" - zapytał Marek Hejmo, który niegdyś pracował w biurze prasowym krakowskiego zespołu. "Ten biedny klub naprawdę zasługuje na lepszych właścicieli" - skomentował w social mediach Szymon Jadczak z WP.

Oprócz wywoływania skrajnych emocji niezrozumiałymi ruchami w social mediach Wisła Kraków rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. W klubie doszło do wielu zmian w kadrze, a w ostatnich dniach szeregi "Białej Gwiazdy" zasilili Bartosz Jaroch, Vullnet Basha Jakub Niewiadomski czy Michał Żyro. Wcześniej z krakowskim klubem łączony był także Igor Łasicki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.