"Upokorzona i bezmyślna" Anglia pali się ze wstydu. Burza po klęsce z Węgrami

"Anglia była zmęczona, bezmyślna i obdarta", "reprezentacja jest bez formy i pewności siebie", "drużyna została upokorzona" - to tylko niektóre z ocen angielskich dziennikarzy po wczorajszym meczu Ligi Narodów. Anglicy przegrali w nim 0:4 z Węgrami i są na ostatnim miejscu grupy A3 Ligi Narodów.

Reprezentacja Anglii nie miała wczoraj dobrego dnia i przegrała aż 0:4 z kadrą Węgier. Bramki dla drużyny Marco Rossiego zdobyli Roland Sallai (dwie), Zsolt Nagy oraz Daniel Gazdag. Dzięki wygranej Węgrzy są niespodziewanymi liderami grupy A3.

Zobacz wideo Polska - Belgia. Trzech wygranych zgrupowania kadry. [SPORT.PL LIVE #27]

Węgrzy zdecydowanie wygrali z Anglią. "Drużyna Garetha Southgate'a została upokorzona"

Nie powinno zatem dziwić, że relacje angielskich mediów były bezlitosne dla kadry, prowadzonej przez Garetha Southgate'a: - Najwyższa porażka u siebie od 1928 roku. Drużyna została upokorzona w Lidze Narodów - pisze Sky. - Anglicy wyglądali na bardzo chaotycznych, a teraz stoją przed możliwością spadku z najwyższej dywizji Ligi Narodów. Jeszcze bardziej niepokoi fakt, że forma opuściła ich w rok rozgrywania turnieju mistrzostw świata - dodali dziennikarze portalu.

Ostatnia tak wysoka porażka przed własną publicznością przydarzyła się we wcześniej wspomnianym 1928 roku, gdy Szkoci pokonali Anglików 1:5. Kibiców reprezentacji Anglii może jeszcze martwić fakt, że drużyna Southgate'a nie wygrała żadnego z czterech ostatnich spotkań, strzelając przy tym tylko jedną bramkę po rzucie karnym.

- Anglia zaliczyła serię czterech spotkań bez wygranej po raz pierwszy od 2014 roku, a ich gra wygląda bardzo niepokojąco. Reprezentacja jest bez formy i pewności siebie, podczas gdy już pod koniec tego roku zbliżają się mistrzostwa świata. W meczu z Węgrami nie mogli zrobić nic poza kapitulacją w upokarzającej i potencjalnie szkodliwej porażce, która sprawiła, że kibice wygwizdali zawodników i pracę Southgate'a - pisze BBC. - Ten mecz był naprawdę straszny, z pewnością najgorszy podczas 6-letniego okresu prowadzenia drużyny przez Southgate'a - rozpisuje się "The Sun". - Anglia była zmęczona, bezmyślna i obdarta. 

Z kolei "Daily Mail" zwraca uwagę, że pomimo tak wysokiej porażki i słabszego okresu w grze drużny, Southgate nadal ma kredyt zaufania u działaczy angielskiej piłki: - Być może jedynym promykiem pocieszenia, jaki mogą mieć Anglicy po 10-dnionwym, żałosnym okresie jest to, że do mistrzostw świata pozostało jeszcze pięć miesięcy - dodali dziennikarze gazety.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dwa kolejne spotkania Ligi Narodów, w których Anglia zmierzy się z Włochami i Niemcami mogą mieć zatem bardzo duże znaczenie dla podopiecznych Southgate'a. Zespół zdecydowanie będzie potrzebował pozytywnego impulsu przed przystąpieniem do mistrzostw świata. Anglicy pierwszy mecz podczas Mundialu zagrają natomiast 21.11, a ich rywalem będzie Iran.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.