Kostaryka ostatnim finalistą MŚ 2022 w Katarze. Gol największej gwiazdy zadecydował

Kostaryka jest ostatnią drużyną, która wywalczyła awans na mistrzostwa świata w Katarze. Kadra prowadzona przez Luisa Fernando Suareza wygrała 1:0 z Nową Zelandią, a jedyną bramkę już w drugiej minucie spotkania zdobył Joel Campbell.

W ostatnim meczu barażowym o awans do mistrzostw świata w Katarze zagrały zespoły z Ameryki Północnej i Centralnej oraz Australii i Oceanii. Kostaryka w swojej grupie eliminacyjnej przegrała z Kanadą, Meksykiem oraz Stanami Zjednoczonymi, natomiast Nowa Zelandia pokonała 5:0 Wyspy Salomona.

Kostaryka z awansem na trzeci mundial z rzędu. Gol z początku spotkania wystarczył

Kostaryka fantastycznie rozpoczęła spotkanie barażowe o mundial w Katarze. Już w drugiej minucie Jewison Bennette prowadził piłkę lewym skrzydłem i zagrał w pole karne do Joela Campbella. Były piłkarz Arsenalu uderzył piłkę bardzo lekko, ale to wystarczyło, żeby pokonać Olivera Saila. Od tego momentu Nowa Zelandia przejęła inicjatywę i tworzyła sobie sporo sytuacji. Kadra prowadzona przez Danny'ego Haya szukała podaniami Chrisa Wooda, ale napastnik Newcastle United nie miał wielu kontaktów z piłką.

Nowa Zelandia zdobyła bramkę wyrównującą w 40. minucie po strzale Chrisa Wooda, ale kilkanaście sekund wcześniej jeden z piłkarzy gości wywalczył piłkę po faulu na obrońcy reprezentacji Kostaryki. Tę sytuację sędzia dopiero zauważył po interwencji systemu VAR i ostatecznie nie uznał bramki dla Nowozelandczyków. Szanse kadry prowadzonej przez Danny'ego Haya znacznie się zmniejszyły w 69. minucie, kiedy Kosta Barbarouses brutalnie sfaulował Claytona Lewisa i dzięki pomocy VARu wyleciał z boiska.

Ostatecznie wynik spotkania utrzymał się do końca i tym samym Kostaryka zagra na trzecim mundialu z rzędu oraz po raz szósty w historii. Kadra z Ameryki Centralnej trafi do grupy E, w której znajduje się już Hiszpania, Niemcy oraz Japonia. Kadra prowadzona przez Luisa Fernando Suareza zagra na inaugurację z Hiszpanią (23.11, godz. 17:00), a później czekają ją spotkania z Japonią (27.11, godz. 11:00) oraz Niemcami (1.12, godz. 20:00).