Lewandowski przekazał koszulkę na licytację dla rodziny 18-letniego Wiaczesława

Robert Lewandowski nie pozostaje obojętny na los ludzi dotkniętych przez inwazję rosyjskich wojsk na Ukrainę. Kapitan reprezentacji Polski przekazał swoją koszulkę na specjalną aukcję, z której dochód trafi do 18-letniego Wiaczesława. Nastolatek musi zaopiekować się czwórką rodzeństwa po tym, jak w wyniku bombardowania zginęła ich matka.

Od blisko czterech miesięcy Ukraińcy bronią się przed bestialskimi atakami wojsk rosyjskich. Codziennie giną setki niewinnych osób, żołnierzy i cywili walczących w obronie swojej ojczyzny i rodzin. Miliony innych, przerażone terrorem wojny, uciekły za granicę.

Zobacz wideo Holandia - Polska. Oceniamy Polaków po meczu [SPORT.PL LIVE #26]

Piękny gest Roberta Lewandowskiego. Pomoże Ukraińcowi, który stracił matkę w wyniku ataku Rosjan 

Rosyjska napaść na Ukrainę zmieniła życie milionów osób. W internecie nagłośniony został przypadek 18-letniego Wiaczesława Jałowa. Chłopak w wyniku bombardowania stracił matkę. Gdy wracał wraz z nią do domu, tuż obok nich spadły dwa rosyjskie pociski. Kobieta zmarła na jego oczach. On sam musi teraz zaopiekować się czwórką młodszego rodzeństwa. 

Piłkarz Bayernu Monachium idzie do Premier League. Zagra z Mateuszem KlichemPiłkarz Bayernu Monachium idzie do Premier League. Zagra z Mateuszem Klichem

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Ruszyła zbiórka, która ma pomóc Wiaczesławowi. Chłopaka chce wesprzeć także Robert Lewandowski. Przeznaczył on na specjalną licytację swoją koszulkę. Trykot, w którym nasz kapitan występuje w reprezentacji Polski, trafi do osoby, która zaoferuje największą kwotę. Cały dochód z licytacji zostanie przekazany nastolatkowi. Licytować można TUTAJ.

Robert Lewandowski od początku rosyjskiej inwazji stanowczo opowiada się przeciwko zbrodniczym działaniom wojsk Władimira Putina i wspiera Ukraińców. W meczach Bayernu Monachium występował z opaską w barwach ukraińskiej flagi. Był też jednym z tych piłkarzy, którzy jako pierwsi protestowali przeciwko rozgrywaniu meczu Polski z Rosją w barażu do mistrzostw świata

Erling HaalandErling Haaland wypowiedział się o współpracy z Guardiolą. Jedno zdanie wystarczyło

Więcej o: