Kolejna wpadka Francuzów. Mogą spaść z dywizji A Ligi Narodów

Francja coraz bliżej spadku z dywizji A Ligi Narodów! W poniedziałek mistrzowie świata przegrali w Paryżu z Chorwacją 0:1 i pozostają na ostatnim miejscu w tabeli grupy A1. Coraz bliżej awansu do turnieju finałowego jest reprezentacja Danii, która pokonała u siebie Austrię 2:0.

Liga Narodów 2022/23 to na razie jedno wielkie rozczarowanie dla reprezentacji Francji. Mistrzowie świata najpierw przegrali w Paryżu z Danią 1:2, a następnie tylko remisowali na wyjazdach z Chorwacją (1:1) i Austrią (1:1), przez co na półmetku fazy grupowej zajmowali ostatnie miejsce w tabeli grupy A1.

Aby oddalić od siebie widmo spadku do dywizji B, Francuzi musieli pokonać na Stade de France wicemistrzów świata Chorwatów. Problem w tym, że poniedziałkowy mecz rozpoczął się dla nich wręcz koszmarnie. Już w piątej minucie Ibrahima Konate sfaulował w polu karnym Ante Budimira, a Luka Modrić dość szczęśliwym strzałem z rzutu karnego dał gościom prowadzenie.

Francuzi tego dnia byli bardzo słabi, szczególnie w pierwszej połowie, gdy nie potrafili w ogóle zagrozić bramce Ivicy Ivusicia. Nieco lepiej było po przerwie, choćby po strzałach z dystansu Kyliana Mbappe, ale prawdę powiedziawszy, to Chorwaci byli bliżej drugiego gola po uderzeniach Lovro Majera i Nikoli Vlasicia (oba obronił Mike Maignan), niż Francja wyrównania. Mistrzowie świata dopiero w doliczonym czasie gry mogli wyrównać po strzale głową Ibrahimy Konate, ale piłka minęła chorwacką bramkę i wynik się nie zmienił. Francja zaliczyła kolejną wpadkę w Lidze Narodów, przegrywając u siebie z Chorwacją 0:1.

Dania coraz bliżej turnieju finałowego. Izrael i Kazachstan awansu do wyższych dywizji

W drugim meczu grupy A1 pewne zwycięstwo odniosła Dania, która w Kopenhadze pokonała Austrię 2:0. Gole dla półfinalistów Euro 2020 strzelali w pierwszej połowie Jonas Wind i Andreas Skov Olsen. W tabeli grupy A1 prowadzi Dania z 9 punktami przed Chorwacją (7), Austrią (4), a stawkę dalej zamykają Francuzi (2). Kolejne mecze Ligi Narodów dla tych drużyn już we wrześniu.

Czesław Michniewicz nie chciał komentować transferu Macieja Rybusa do Spartaka MoskwaDziennikarze pytają o Rybusa. Michniewicz gra na czas. Podobnie jak PZPN

W dywizji B coraz bliżej awansu do dywizji A jest Izrael, który zremisował na wyjeździe z Islandią 2:2. Do pełni szczęścia Izraelczykom pozostaje pokonanie na własnym stadionie Albanii we wrześniu. Do sporej niespodzianki doszło w dywizji C, gdzie Kazachstan pokonał na własnym stadionie Słowację 2:1 i jest blisko tego, by kosztem właśnie Słowaków wywalczyć sobie przepustkę do dywizji B. Kazachowie mają już 10 punktów i rozegrane oba mecze ze Słowacją, która może się pochwalić jedynie 6 punktami.