Tragiczna śmierć 24-letniego piłkarza. Zginął kilka godzin po meczu

Algierskie media przekazały tragiczną informację. Zaledwie 24-letni Billel Benhamouda zginął w wypadku samochodowym, do którego doszło kilka godzin po meczu reprezentacji Algierii B. Piłkarz został pożegnany przez swój klub, USM Algier.

Zawodnik USM Algier w ostatni czwartek brał udział z meczu Turnieju Czterech Narodów, w którym występowały afrykańskie reprezentacje B. Kilka godzin po zakończonym spotkaniu z Demokratyczną Republiką Konga, w którym Benhamouda strzelił bramkę, pojawiła się fatalna informacja.

Zobacz wideo Od lat 90. zarobki piłkarzy w Wielkiej Brytanii wzrosły 1500 proc. Jak to możliwe?

Lech Poznań poznał potencjalnych rywali w el. LM. Pięć drużyn, wylosują jednąLech Poznań poznał potencjalnych rywali w el. LM. Pięć drużyn, wylosują jedną

Tragiczny wypadek po meczu

Piłkarz w drodze powrotnej zginął w wypadku samochodowym. Niedługo po pojawieniu się tej informacji, algierska federacja piłkarska podjęła decyzję o odwołaniu dalszej części rozgrywek, które według pierwotnych planów miały się zakończyć w niedzielę.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

"To przykry dzień dla nas, dla całego sztabu zespołu, piłkarzy, rodziny i całego piłkarskiego narodu. Billel był cudownym chłopakiem, utalentowanym zawodnikiem, ale poza poważnemu poświęceniu się nauce czerpał radość z życia i gry w piłkę, zarażając swoją energią cały zespół. Był jednym ze sportowców, u którego ludzkie cechy ułatwiały naszą pracę" - powiedział trener USM Algier Madjid Bougherra.

Klub żegna Benhamoudę

Billel Benhamouda stawiał pierwsze kroki w piłce nożnej w młodzieżowej drużynie USMM Hadjout, a następnie trafił do pierwszego zespołu. Latem 2016 roku przeniósł się do 8-krotnego mistrza kraju, ekipy USM Algier, w której występował przez kolejne sześć lat. Ofensywny pomocnik zanotował również 10 występów w młodzieżowych reprezentacjach Algierii.

Reprezentacja Polski przed pierwszym czerwcowym meczem z Belgią, 07.06.2022Jest pierwszy powołany na mundial. Sporo żartów i uśmiechów przed meczem z Belgią

W ostatnim sezonie Billel Benhamouda był jedną z kluczowych postaci swojej drużyny. W ligowych rozgrywkach ofensywny pomocnik rozegrał 30 meczów, w których strzelił siedem bramek i zanotował cztery asysty. Łącznie w barwach tego klubu wystąpił w 107 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach.

Więcej o: