Wpadka Portugalii w Lidze Narodów. Koncert Haalanda. Hiszpanie z awansem [WYNIKI]

Reprezentacja Hiszpanii pokonała Czechy 2:0 i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli grupy A2 Ligi Narodów. Wszystko również dzięki Szwajcarii, która odniosła pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach, pokonując Portugalię 1:0. Bliska awansu do dywizji A jest Norwegia, która po koncercie Erlinga Haalanda pokonała Szwecję 3:2.

Hiszpania z Portugalią toczą zażarty bój o zwycięstwo w grupie A2 Ligi Narodów i awans do turnieju finałowego. Przed niedzielnymi meczami Portugalczycy mieli dwa punkty więcej od Hiszpanów, ale taki stan rzeczy jest już nieaktualny.

Po dwóch remisach z Portugalią (1:1) i Czechami (2:2) oraz skromnej wygranej nad Szwajcarią (1:0) Hiszpania Luisa Enrique wreszcie miała spokojniejszy wieczór. W meczu z Czechami w Maladze Hiszpanie zwyciężyli pewnie 2:0, co dało im pozycję lidera grupy A2.

W pierwszej połowie gola dla reprezentacji Hiszpanii strzelił w 23. minucie Carlos Soler, który wykorzystał świetną asystę Marco Asensio. Po przerwie, na kwadrans przed końcem, po podaniu Ferrana Torresa wynik na 2:0 ustalił Pablo Sarabia.

Niespodzianka w Genewie. Szwajcaria lepsza od Portugalii po golu w 1. minucie

Do niespodzianki doszło w Genewie, gdzie po trzech kolejnych porażkach pierwsze punkty zdobyła reprezentacja Szwajcarii. "Helweci" pokonali liderującą Portugalię 1:0, a gola już w 56. sekundzie strzelił Haris Seferović, który pokonał portugalskiego bramkarza głową po dośrodkowaniu Sylvaina Widmera.

Grający bez Cristiano Ronaldo Portugalczycy później zdominowali gospodarzy, ale nie potrafili doprowadzić nawet do remisu, choć swoje szanse mieli Bernardo Silva, Goncalo Guedes i Diogo Jota. A ta porażka kosztowała ich pierwsze miejsce w grupie A2, które obecnie zajmuje Hiszpania (8 punktów).

Haaland bohaterem derbów ze Szwecją. Dwa gole i asysta

Ciekawie w niedzielę było również w dywizji B, gdzie Norwegia ponownie okazała się lepsza od Szwecji w derbach Skandynawii. Norwegowie wygrali 3:2, a fantastyczny mecz rozegrał Erling Haaland, który strzelił dwa gole i zaliczył asystę przy decydującym trafieniu Alexandra Sorlotha.

W bałkańskim starciu Słowenia - Serbia goście prowadzili już 2:0 po bramkach Żivkovicia i Mitrovicia, a przy pierwszej z nich asystował piłkarz Legii Warszawa Filip Mladenović. Tuż po przerwie jednak Słoweńcy zdołali zadać podwójny cios swojemu rywalowi, przez co mecz zakończył się remisem 2:2.

Wyniki niedzielnych meczów Ligi Narodów:

Grupa A2:
Hiszpania - Czechy 2:0 (Soler 23', Sarabia 75')
Szwajcaria - Portugalia 1:0 (Seferović 1')

Grupa B4:
Norwegia - Szwecja 3:2 (Haaland 10', 54'-k., Sorloth 77' - Forsberg 62', Gyokeres 90')
Słowenia - Serbia 2:2 (Gnezda Cerin 48', Sesko 54' - Zivković 8', Mitrović 35')

Grupa C2:
Cypr - Irlandia Północna 2:2 (McNair 71', Evans 90+4' - Kakoulis 32', 51')
Grecja - Kosowo 2:0 (Giakoumakis 71', Mantalos 90+9')

Grupa C4:
Gruzja - Bułgaria 0:0
Macedonia Północna - Gibraltar 4:0 (Bardhi 4', Torilla-sam. 14', Miovski 16', Churlinov 31')