Kibice ŁKS-u przed meczem napisali po ukraińsku. Ostrzegali. "Będziemy stanowczo reagować"

Kibice ŁKS-u opublikowali w sieci oświadczenie w związku z organizacją meczów reprezentacji Ukrainy na stadionie przy alei Unii. - Będziemy stanowczo reagować na każdą próbę szargania dobrego imienia naszego narodu i braku szacunku do naszej historii - czytamy w komunikacie.

Reprezentacja Ukrainy wróciła do gry po przerwie spowodowanej wybuchem wojny w ich kraju. Już na początku Ukraińców czekało trudne zadanie. Musieli walczyć o awans na mistrzostwa świata w Katarze. W pierwszym spotkaniu w Glasgow pokonali Szkocję 3:1. W finale zmierzyli się Walią, ale tam po kapitalnym występie bramkarza Walijczyków i samobójczym trafieniu Andrija Jarmołenki Ukraina przegrała 0:1 i pożegnała się z marzeniami o mundialu.

Zobacz wideo Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią.

Teraz Ukraińcom pozostaje rywalizacja w Lidze Narodów. Ukraińcy nie mogą grać w swoim kraju, bo nadal toczą się tam działania wojenne. Reprezentacja naszych wschodnich sąsiadów rozgrywa swoje spotkania na terenie Polski. W sobotę ich rywalem była Armenia, a mecz odbył się w Łodzi, na nowym stadionie ŁKS-u. Ukraińcy przed swoją i polską publicznością (ponad 12,5 tysiąca widzów) wygrali 3:0.

Kibice ŁKS-u wystosowali komunikat ws. meczów Ukrainy w Łodzi

Jeszcze przed meczem z Armenią swoje stanowisko na temat gry reprezentacji Ukrainy w Łodzi zaprezentowali kibice ŁKS-u. Fani łódzkiej drużyny wystosowali komunikat. Informują w nim o braku tolerancji dla wszelkich symboli związanych z organizacjami OUN-UPA i Stepanem Banderą.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

"Stadion Króla to prawdziwy dom piłki nożnej. Nie tylko klubowej, ale i międzynarodowej. W najbliższym czasie swoje mecze na naszym stadionie rozegra reprezentacja Ukrainy. Przypominamy, że flaga narodowa, za którą krew przelewają Ukraińcy jest niebiesko-żółta. Wszelkie inne symbole, w szczególności czarno-czerwona flaga, która jest symbolem Bandery, nie będą tolerowane. Nie możemy zgodzić się, by w naszym domu, ani w naszym kraju czczony był zbrodniarz, który mordował Polaków i był odpowiedzialny za Rzeź Wołyńską. Będziemy stanowczo reagować na każdą próbę szargania dobrego imienia naszego narodu i braku szacunku do naszej historii" – czytamy w oświadczeniu. Zostało ono opublikowane w języku ukraińskim.

Ukraińcy w Łodzi zagrają jeszcze jedno spotkanie. 14 czerwca zagrają z Irlandią. Podopieczni Ołeksandra Petrakowa zajmują pierwsze miejsce w swojej grupie z kompletem punktów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.