Polonia Warszawa w niebie po hicie III ligi. Awans na wyciągnięcie ręki

Sobotnie spotkanie Polonii Warszawa z Legionowem mogło rozstrzygnąć losy awansu do II ligi. Oba zespoły wyraźnie przewodzą stawce pierwszej grupy III ligi i walczą o jedyne miejsce dające promocję do wyższej ligi. "Czarne Koszule" dzięki zwycięstwu, awansowały na pierwsze miejsce w tabeli, ale nadal nie mogą być pewne sukcesu.

Ostateczne rozstrzygnięcia w rozgrywkach III ligi coraz bliżej. W sobotę w mecz przedostatniej kolejki w grupie I spotkały się m.in. Polonia Warszawa i Legionovia Legionowo. Zwłaszcza dla piłkarzy stołecznego zespołu było to starcie o wszystko, bowiem przegrana eliminowała ich z marzeń o awansie do II ligi.

Bezpośredni pojedynek o zwycięstwo w III lidze. Polonia Warszawa pokonuje Legionovię

Sobotni mecz na Stadionie Polonii w Warszawie rozpoczął się o 19:11. Pierwsi bramkę na swoim koncie zapisali piłkarze z Legionowa, a konkretnie Karol Barański. Lewy obrońca w 38. minucie pokonał bramkarza rywali i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Było to jedyne trafienie w tej połowie.

1Mecz pilki noznej Legia Warszawa - Lechia Gdansk"Następca Boruca" odchodzi z Legii po kilku miesiącach. Umowa rozwiązana

Po powrocie na boisko Polonia za wszelką cenę walczyła o wyrównanie wyniku. Wysiłki te przyniosły spodziewany efekt, bowiem w 55. minucie Krzysztof Koton zdobył bramkę na remis. Po trzech minutach pomocnik popisał się kolejnym celnym strzałem, dając swojej drużynie prowadzenie 2:1. Gospodarze skupiali się na utrzymaniu korzystnego wyniku, jednak w 74. minucie pomocnik Konrad Zaklika zdobył wyrównującego gola.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Długo zapowiadało się na to, że mecz zakończy się remisem. Jednak w pierwszej minucie doliczonego czasu gry pomocnik gospodarzy Marcin Pieńkowski pokonał jednak bramkarza rywali. Tym samym ze zwycięstwa 3:2 cieszyli się "Poloniści".

DLOKAAgent Rybusa tłumaczy transfer Rybusa do Spartaka Moskwa. "To mój jedyny komentarz"

Polonia Warszawa liderem III ligi na kolejkę przed końcem

Sobotnia wygrana pozwoliła Polonii Warszawa objąć prowadzenie w tabeli rozgrywek. Warszawski klub (78 punktów) ma nad Legionovią tylko punkt przewagi (77 punktów), lecz w ostatniej kolejce Polonia zmierzy się z zamykającą stawkę Wissą Szczuczyn, więc zwycięstwo lidera wydaję się być bardzo prawdopodobne.