Poważny wypadek przed meczem Ligi Nardów. Piłkarz z pęknięta czaszką [WIDEO]

Dwa autokary, wiozące reprezentację Bułgarii, zderzyły się ze sobą w gruzińskim Tbilisi. Jeden z piłkarzy doznał pęknięcia kości czaszki i musiał przejść operację - informuje profil "Visioner".

Reprezentacja Bułgarii nie może zaliczyć startu trzeciej edycji Ligi Narodów do udanych. Kadra, na początku jeszcze prowadzona przez Jasena Petrowa, rozpoczęła zmagania od remisu 1:1 z Macedonią Północną. W drugiej kolejce Bułgarzy dostali srogą lekcję futbolu od Gruzji (2:5), po której trener Petrow podał się do dymisji. Jego miejsce zajął Georgi Iwanow, który na początek pracy zremisował 1:1 z Gibraltarem. W ostatnim czerwcowym spotkaniu Bułgaria zmierzy się na wyjeździe z Gruzją.

Zobacz wideo Po meczu z Belgią. Kolejny gol przeciwko Polsce po stracie Roberta Lewandowskiego?

Wypadek Bułgarii przed meczem Ligi Narodów. Jeden z piłkarzy jest po operacji

Twitterowy profil "Visioner" informuje, że reprezentacja Bułgarii uczestniczyła w wypadku samochodowym po przybyciu do gruzińskiego Tbilisi, w drodze z lotniska do hotelu. Jeden z kierowców autokaru, wiozący reprezentantów Bułgarii, uderzył w drugi, w wyniku utraty panowania nad pojazdem. Jedynym poszkodowanym okazał się Todor Nedelew z Botewu Płowdiw, który doznał pęknięcia kości czaszki i musiał zostać przewieziony do szpitala.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Pomocnik przeszedł dwugodzinną operację w szpitalu w Tbilisi, a jego stan jest stabilny. Bułgarski Związek Piłki Nożnej określił ten incydent "poważnym wypadkiem drogowym". "Reszta zespołu i sztabu szkoleniowego czuje się dobrze. Operacja Nedeleva zakończyła się sukcesem, której podjął się dr Shota Ingorokva. Todor pozostanie pod nadzorem personelu medycznego, ale także doktora reprezentacji, dr Bisera Boczewa. Toshko, wracaj szybko do zdrowia" - informuje federacja w oficjalnym komunikacie.

Gruzińska agencja Interpessnews poinformowała, że wszczęto śledztwo w sprawie wypadku z udziałem dwóch autokarów reprezentacji Bułgarii. Mimo tego incydentu mecz pomiędzy Gruzją a Bułgarią ma się odbyć w zaplanowanym terminie, czyli w niedzielę 12 czerwca o godzinie 18:00. Bułgaria zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli grupy C4 Ligi Narodów z dwoma punktami, a liderem jest Gruzja.

Więcej o: