Szybka interwencja PZPN pomogła kibicom. "Dziękujemy za Wasze wsparcie"

W sobotę o 20:45 Polacy rozegrają kolejne spotkanie Ligi Narodów z Holandią. Przed meczem w Rotterdamie niektórzy kibice polskiej reprezentacji mieli spory kłopot. Z pomocą przyszedł Polski Związek Piłki Nożnej.

Polska reprezentacja w piłce nożnej rozegra w sobotę kolejne spotkanie w ramach Ligi Narodów. Tym razem rywalami zawodników Czesława Michniewicza będą Holendrzy. Mecz zostanie rozegrany na stadionie De Kuip w Rotterdamie. Niestety przed tym starciem nie wszyscy polscy kibice mogli być pewni wstępu na trybuny w narodowych barwach.

Zobacz wideo Rostkowski: Piłka nożna ma tego dość. Cały stadion widział, tylko nie sędzia

Zakaz wejścia na holenderskie sektory dla kibiców w narodowych barwach. Nadeszła jednak pomoc ze strony PZPN

Chodzi o kibiców, którzy wykupili miejsca w holenderskich sektorach. Według wprowadzonego wcześniej zakazu nie mogli oni wejść na stadion w narodowych barwach Polski. Z pomocą w tej sprawie przyszedł Polski Związek Piłki Nożnej. Po staraniach działaczy zakaz ten został zniesiony. Daje to wszystkim polskim kibicom, którzy będą chcieli w Rotterdamie obserwować poczynania reprezentacji, możliwość dopingowania w narodowych barwach. Wiadomość tą PZPN przekazał za pomocą swojego Twittera.

Bilans dotychczasowych spotkań polskich piłkarzy w Lidze Narodów wynosi 1:1. Tegoroczne rozgrywki kadra Michniewicza rozpoczęła 1 czerwca od wygranej 2:1 z Walią we Wrocławiu. Później przyszła dotkliwa wyjazdowa porażka z Belgią, z którą Polacy po bardzo słabym meczu przegrali 8 czerwca w Brukseli aż 1:6. Holendrzy swoje pierwsze starcie w rozgrywkach rozegrali 3 czerwca, pokonując zaskakująco pewnie Belgię 4:1. Później przyszło kolejne zwycięstwo zawodników Louisa van Gaala, którzy po pięciu dniach wygrali również na wyjeździe z Walią 2:1. To daje im pierwsze miejsce w tabeli grupy 4, w której Polacy zajmują trzecią lokatę.

Na ten moment wyjściowy skład Polski nie jest jeszcze znany. Wiadomo jednak, że na stadionie w Rotterdamie nie zaprezentuje sięRobert Lewandowski, który przed spotkaniem z Belgią doznał lekkiego urazu. Więcej na ten temat można przeczytać ---> tutaj. Drugim nieobecnym na tej pozycji będzie Arkadiusz Milik. Tym samym w kadrze w roli napastników zagrają Krzysztof Piątek i Karol Świderski.

Początek sobotniego meczu z Holandią o 20:45. Relacja na żywo na Sport.pl.

Więcej o: