FIFA podjęła decyzję. Ekwador może odetchnąć z ulgą

Reprezentacja Ekwadoru nie zostanie wyrzucona z nadchodzących mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze. Jak poinformowała FIFA, postępowanie ws. domniemanie nieuprawnionych występów Byrona Castillo w kadrze Ekwadoru, zostało zamknięte.

Jeszcze w środę meksykańskie media informowały, że wobec pojawienia się nowych dowodów w sprawie nieuprawnionych występów Byrona Castillo w reprezentacji Ekwadoru w eliminacjach mistrzostw świata FIFA ma lada dzień wyrzucić ten zespół z turnieju. Zdaniem federacji Chile, której zespół w Katarze nie zagra, Castillo miał nie mieć prawa do gry dla Ekwadoru, gdyż jest Kolumbijczykiem.  

Zobacz wideo Po meczu z Belgią. Kolejny gol przeciwko Polsce po stracie Roberta Lewandowskiego?

Gdyby FIFA zdecydowała się rzeczywiście na wykluczenie Ekwadoru, to właśnie Chile miało na tym skorzystać najbardziej i bezpośrednio awansować na mundial. Piąte Peru dalej musiałoby grać w barażach z Australią. Mówiło się jednak także o tym, że za Ekwador na mistrzostwach zagraliby Włosi, jako najwyżej sklasyfikowany zespół w rankingu FIFA, który przepustki na mundial nie wywalczył. Te wszystkie rozważania można już jednak zamknąć i odłożyć na półkę. 

FIFA zamyka sprawę wykluczenia Ekwadoru z mundialu. Zabawna reakcja Ekwadorczyków

Wszystko dlatego, że w piątek FIFA ogłosiła, że zamknęła postępowanie w tej sprawie. 

"Komisja Dyscyplinarna FIFA wydała decyzję w związku z potencjalnym nieuprawnieniem zawodnika Byrona Davida Castillo Segury do udziału w ośmiu meczach kwalifikacyjnych reprezentacji narodowej Ekwadoru w rozgrywkach eliminacyjnych do mistrzostw świata FIFA. Po przeanalizowaniu oświadczeń wszystkich zainteresowanych stron i rozważeniu wszystkich przedstawionych jej argumentów, Komisja Dyscyplinarna FIFA postanowiła zamknąć postępowanie wszczęte przeciwko ekwadorskiej federacji FEF" - napisano w oficjalnym komunikacie. 

Oczywiście obu zainteresowanym stronom przysługuje odwołanie od tej decyzji. Federacja ekwadorska FEF zareagowała na to dobre dla siebie rozstrzygnięcie w mediach społecznościowych, wstawiając wymowną emotikonę. 

Na listopadowych mistrzostwach świata Ekwador zagra w grupie A z gospodarzem turnieju Katarem, a także Holandią i Senegalem.

Więcej o:
Copyright © Agora SA