Camavinga po meczu wszedł do szatni Ukrainy. Brawa od wszystkich [WIDEO]

Młodzieżowa reprezentacja Francji zremisowała 3:3 z Ukrainą na zakończenie eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy. Po końcowym gwizdku Eduardo Camavinga zdecydował się na piękny gest i przekazał przeciwnikom koszulki. Wyraził w ten sposób wsparcie w trudnych dla wszystkich Ukraińców chwilach.

Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie w piłkarskim świecie doszło do wielu gestów solidarności i wsparcia dla całego ukraińskiego narodu. Jeden z przykładów wydarzył się w szatni młodzieżowych piłkarzy z tego kraju po spotkaniu z Francją.

Piękny gest Camavingi

Po zakończeniu spotkania pięknym gestem wykazał się Eduardo Camavinga. Młody pomocnik Realu Madryt udał się do szatni ukraińskich piłkarzy i przekazał im koszulki, w których jego drużyna wystąpiła w tym spotkaniu. Francuz chciał w ten sposób wesprzeć rywali, których kraj od ponad trzech miesięcy walczy z Rosją.

Camavinga powiedział, że "Francuzi zdają sobie sprawę, jak zła jest obecnie sytuacja w Ukrainie, a prezent jest dla całego zespołu". Na koniec pomocnik Realu Madryt otrzymał gromkie brawa od wszystkich zebranych w ukraińskiej szatni.

Francja U-21 wygrała grupę eliminacyjną

Francuzi wyszli na prowadzenie za sprawą Matthisa Abline już w trzeciej minucie meczu rozgrywanego w Stambule. Cztery minuty później do wyrównania doprowadził Władysław Wanat. Faworyzowani Francuzi szybko strzelili dwa kolejne gole - w 10. minucie trafił Khephren Thuram, a kwadrans później Amine Gouiri. Tuż przed przerwą samobójczą bramkę strzelił Benoit Badiashile, zaś wynik na 3:3 w 50. minucie ustalił Artem Bondarenko.

Reprezentacja Francji U-21 zakończyła eliminacje do młodzieżowych mistrzostw Europy na pierwszym miejscu w grupie H, dzięki czemu bezpośrednio awansowała na turniej. Ukraińcy z kolei zajęli drugie miejsce i o awans powalczą w listopadowych play-offach. Turniej główny odbędzie się w dniach 9 czerwca – 2 lipca 2023 w Rumunii i Gruzji.