Po pięciu latach Polonia otwiera "Kamienną". Ważą się losy awansu do II ligi

Już w najbliższy weekend może dojść do rozstrzygnięcia sprawy awansu do II ligi. W sobotę Polonia Warszawa podejmie u siebie Legionovię Legionowo. Z tej okazji, po blisko pięciu latach, dla kibiców zostanie udostępniona Trybuna Kamienna.

Do końca rozgrywek III ligi pozostały już tylko dwie kolejki. Na ten moment z dorobkiem 77 punktów prowadzi Legionovia Legionowo, a tuż za jej plecami znajduje się Polonia Warszawa mająca dwa punkty mniej. W przedostatniej kolejce oba zespoły zmierzą się ze sobą w Warszawie - wiele wskazuje na to, że może to być mecz decydujący o awansie. Tym bardziej że udział w wyższej lidze piłkarskiej zagwarantuje sobie tylko jedna drużyna. 

Zobacz wideo Bohater reprezentacji Polski: Coś niesamowitego, spełniam marzenia

Wielki gest Polonii Warszawa. Władze klubu udostępniają dla kibiców Trybunę Kamienną

By zachować szansę na awans do II ligi, Polonia Warszawa musi wygrać na własnym stadionie bądź też zremisować. Jeśli w sobotnim meczu zwyciężą przeciwnicy, wtedy różnica pomiędzy obiema drużynami wyniesie pięć punktów, co oznacza, że na jedną kolejkę przed końcem sezonu, to Legionovia zapewniłaby sobie udział w wyższej klasie rozgrywkowej. Polonia skomplikowała sobie sytuację w zeszłej kolejce sensacyjnie przegrywając z GKS-em Wikielec 1:2. - Przed nami najważniejszy mecz sezonu i długo na niego czekaliśmy. Jutro wyjdziemy w pełni zmotywowani i zaprezentujemy najlepszą Polonię, by trzy punkty zostały na Konwiktorskiej 6. W poniedziałek odcięliśmy grubą kreską ostatni ligowy mecz z GKS-em Wikielec i cały tydzień ciężko przygotowywaliśmy się do spotkania z Legionovią. Czasu nie cofniemy, a możemy tylko zyskać w sobotę - mówi zawodnik Polonii, Adam Pazio.

Wisła Kraków wzięła miotłę i zamiata. Pożegnała dwóch zawodnikówWisła Kraków wzięła miotłę i zamiata. Pożegnała dwóch zawodników

To szczególne wydarzenie postanowiły uczcić władze Polonii. Klub oficjalnie poinformował, że po pięciu latach zostanie otwarta Trybuna Kamienna. To potoczna nazwa wschodniej trybuny stadionu, na której przed laty pojawiali się najbardziej zagorzali fani drużyny. W 2004 roku doszło do modernizacji tej części obiektu. "Kamienna" została zadaszona oraz wstawiono tam 1911 krzesełek, symbolizujących datę powstania klubu. Szacuje się, że w ten weekend na stadionie przy Konwiktorskiej może zjawić się nawet ponad cztery tysiące kibiców.

- Wszyscy czekamy już na ten mecz i zapowiada się bardzo duża frekwencja. Doping z dwóch stron będzie bardzo ważny, a dla zawodnika takiego jak ja czyli grającego przy linii  będzie to dodatkowa energia do biegania i większa satysfakcja. Ciężko pracowaliśmy, aby taki mecz przeżyć i mamy nadzieję, że jutro dostarczymy wiele radości naszym kibicom i wspólnie będziemy mogli cieszyć się z wygranej. Wsparcie kibiców jest dla nas bardzo ważne, tak jak ostatnio w końcówce meczu z ŁKS-em II Łódź zaczęli nas mocniej dopingować i to nas niesie, a wtedy dało nam to bramkę na wagę trzech punktów. Mam nadzieję, że powtórzymy to w sobotę. Po to się gra w piłkę nożną, żeby grać dla kibiców - dodał Pazio.

Spotkanie przedostatniej kolejki III ligi zostanie rozegrane w sobotę 11 czerwca. Początek rywalizacji o godzinie 19:11. 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Nowak zwolniony. Jagiellonia prowadzi zaawansowane rozmowy z dwoma treneramiNowak zwolniony. Jagiellonia prowadzi zaawansowane rozmowy z dwoma trenerami

Skandaliczne zachowanie fanów Polonii Warszawa

Atmosfera pomiędzy kibicami obu drużyn jest szczególnie napięta. Niestety nie brakuje także tych negatywnych emocji. Media informowały ostatnio o skandalicznym zachowaniu fanów Pogoni, którzy umieścili na stadionie swojego rywala wulgarne transparenty. Na jednym z nich widniał napis: "Na c.. wam ten awans?!" czy "Wolicie prze... mecz, czy sobie życie?!".

Zachowanie sympatyków stołecznego zespołu skomentowała również Polonia Warszawa. "Jedną z głównych wartości naszego klubu jest szacunek, otwartość i radość. Klub oświadcza, że nie ma nic wspólnego z przykrymi transparentami, które pojawiły się na stadionie Legionovii i krytycznie odnosi się do tego typu działań, które są sprzeczne z wartościami klubu. Wstydzimy się takich wiadomości" - czytamy w wydanym oświadczeniu

Więcej o: