Ukraińcy stanęli do hymnu. Tak, żeby świat widział. Hańba dla Rosji

Ukraińscy piłkarze pożegnali się z Mistrzostwami Europy w minifutbolu. Podczas śpiewania hymnu przed meczem z Francuzami wykonali oni jednak gest, który miał znacznie ważniejsze znaczenie od rezultatu spotkania.

Aktualnie na Słowacji rozgrywane są mistrzostwa Europy w minifutbolu. W środę 8 czerwca odbyły się spotkania, których stawką był awans do ćwierćfinału imprezy. W jednym z nich Francuzi pokonali 1:0 Ukrainę.

Zobacz wideo Rostkowski: Piłka nożna ma tego dość. Cały stadion widział, tylko nie sędzia

Wydarzenie meczu jeszcze przed pierwszym gwizdkiem

Końcowy rezultat oznacza, że Ukraińcy pożegnali się z turniejem. Przed meczem piłkarze w dosadny sposób odnieśli się jednak do innych walk. Mianowicie do rosyjskiej inwazji na terytorium Ukrainy. W trakcie śpiewania hymnu narodowego każdy zawodnik trzymał w ręce fotografie obrazujące skutki wojny. Zdjęcia przedstawiały ofiary działań armii Władimira Putina, szczątki ukraińskich miast i ludzi szukających schronienia. Mocny gest ukraińskich piłkarzy zostanie zapamiętany na długo.

Władysław WaszczukWładysław Waszczuk okradziony przez "rosyjskie orki". "Splądrowana pamięć"

Świat sportu wspiera Ukrainę

Ukraińscy sportowcy jasno deklarują swoją dezaprobatę wobec działań Rosji, a zarazem jedność ze swoimi rodakami. Solidarność z Ukrainą deklarują również sportowcy z innych krajów, dając tym samym potrzebne wsparcie. Jedną z gwiazd sportu, która aktywnie wspiera walczących Ukraińców jest Iga Świątek. Liderka rankingu WTA swoją solidarność z Ukrainą okazuje poprzez grę z przypiętymi barwami tego kraju. Polka nie boi się również jasno wyrażać swojej dezaprobaty do działań Rosjan, jak miało to miejsce chociażby po wygranym finale French Open.

Agnieszka Radwańska i Iga ŚwiątekŚwiątek i Radwańska łączą siły. Ramię w ramię dla Ukrainy

Więcej o: