Wieczysta Kraków zdobyła Puchar Małopolski. A teraz czas na baraże

Wieczysta Kraków zdobyła drugi Małopolski Puchar Polski z rzędu. Zespół prowadzony przez Franciszka Smudę wygrał 2:1 z rezerwami Termaliki Bruk-Bet Nieciecza po bramkach Macieja Jankowskiego i Sławomira Peszki, i zagra w Pucharze Polski na szczeblu centralnym.

Wieczysta Kraków jest coraz bliżej awansu na szczebel centralny w Polsce. Zespół prowadzony przez Franciszka Smudę zapewnił sobie grę w barażach o III ligę na trzy kolejki przed końcem sezonu i zagra w nich z rezerwami Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Wcześniej jednak Wieczystą czekał finał Małopolskiego Pucharu Polski, który jest przepustką do gry w 1/32 finału ogólnego Pucharu Polski. Wieczysta w poprzednim sezonie PP wygrała w 1/32 finału 2:1 z Chrobrym Głogów, a w 1/16 finału przegrała aż 0:5 z Garbarnią Kraków.

Wieczysta ogrywa Termalikę w Pucharze Polski. Kolejna część rywalizacji w barażach o III ligę

Wieczysta Kraków rywalizowała z drugą drużyną Termaliki Bruk-Bet Nieciecza o wygranie drugiego Małopolskiego Pucharu Polski z rzędu. Zespół prowadzony przez Franciszka Smudę od samego początku był nastawiony ofensywnie, ale w pierwszej połowie nie był w stanie wyjść na prowadzenie. Wszystko uległo zmianie na początku drugiej części spotkania. Wtedy Sławomir Peszko uderzył na bramkę Termaliki, a jego strzał obronił Patryk Janczy. Bramkarz drużyny z Niecieczy nie mógł jednak nic zrobić przy skutecznej dobitce Macieja Jankowskiego.

Druga bramka dla Wieczystej Kraków padła w 74. minucie po uderzeniu głową przez Sławomira Peszko. Jedenaście minut później swoją okazję w polu karnym Wieczystej wykorzystał Patryk Pikul, dzięki czemu Termalika zmniejszyła straty. Ostatecznie to drużyna z Krakowa wygrała finał 2:1 i zapewniła sobie udział w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym w przyszłym sezonie. To jednak nie koniec rywalizacji pomiędzy obiema drużynami, ponieważ za kilkanaście dni spotkają się ze sobą w barażach o awans do III ligi.

Mecze Wieczystej Kraków z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza w barażach o awans do III ligi odbędą się 25 i 28 czerwca.