Fani Ruchu Chorzów organizują "czarny protest". Cierpliwość się wyczerpała

Ruch Chorzów nieco ponad tydzień temu wywalczył po barażach awans do I ligi. Po sukcesie sportowym do głosu dochodzą kibice, którzy domagają się od władz miasta budowy obiecanego stadionu. W niedzielę zaplanowano protest kibiców Ruchu.

Fani Ruchu Chorzów na budowę nowego stadionu czekają od 2010 roku. Wówczas nowo wybrany prezydent miasta Andrzej Kotala zapowiadał, że Ruch doczeka się nowego obiektu. Klub nie doczekał się nowego stadionu do dziś, co wzbudza irytację kibiców. W niedzielę zorganizują oni "czarny protest".

Zobacz wideo Analizujemy: czy Grabara popełnił błąd? "Zagubieni w trójkącie bermudzkim"

Makiety i plany budowy są, ale...miasta nie stać na nowy stadion. Kibice zaprotestują

Pomysł budowy nowego obiektu dla Ruchu Chorzów narodził się we wspomnianym 2010 roku. Od tamtej pory sporządzono makietę, plany budowy i nic więcej. Kilka lat temu prezydent Andrzej Kotala oficjalnie poinformował, że stadion jednak nie powstanie bo...Chorzowa zwyczajnie na to nie stać. Kibice wyszli wówczas na ulicę. Teraz zrobią to ponownie.

Ruch Chorzów i jego kibice po kilku latach sportowego dna znów mają aspirację na awans do Ekstraklasy. Póki co kolejny sezon rozegrają w I lidze, jednak znów odżywają ich nadzieje i potrzeby na budowę nowego obiektu. Fani Ruchu znów wyjdą na ulicę. W niedzielę 12 czerwca zorganizują "czarny protest".

- Wielka mobilizacja na CZARNĄ MANIFESTACJĘ przeciwko Andrzejowi Kotali W SPRAWIE NOWEGO STADIONU DLA RUCHU! Obecność każdego kibica Ruchu obowiązkowa, ubieramy się na czarno. Poruszać będziemy sprawę kłamstw i niespełnionych obietnic Kotali i jego ludzi Michalika, Kołodzieja, Ciężkowskiego oraz radnych miasta. Motywem przewodnim manifestacji będzie hasło: "Grabarze miasta - won! - czytamy na facebookowym profilu NOWY Stadion dla Ruchu - Cicha6.com.

Obecny Stadion Ruchu został zbudowany w 1935 roku. Od tego czasu przeszedł zaledwie kilka niewielkich renowacji. Jego aktualna pojemność to 9300 miejsc. 

Więcej o: