Polska oszukana? "Siatkarski gwóźdź" Niemców. Gigantyczna kontrowersja [WIDEO]

Reprezentacja Polski remisuje 1:1 z Niemcami w kluczowym meczu o awans do mistrzostw Europy do lat 21. Kilka minut przed bramką rywali doszło do sporej kontrowersji i sędzia nie zauważył ręki Niemców w ich własnym polu karnym. - Siatkarski gwóźdź - czytamy.

Reprezentacja Polski dostała szansę od losu dzięki porażce Izraela z Łotwą (0:1). Tym samym kadra prowadzona przez Macieja Stolarczyka ma awans na mistrzostwa Europy do lat 21 w swoich rękach. Polacy muszą jednak pokonać Niemców, żeby być pewnym awansu do baraży. W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami biało-czerwoni wygrali 4:0 po dwóch bramkach Adriana Benedyczaka i trafieniach Michała Skórasia oraz Kacpra Kozłowskiego.

Polacy remisują z Niemcami w kluczowym meczu, a sędzia też nie pomógł

Czesław Michniewicz zdecydował, że kadrę do lat 21 przed ważnym meczem z Niemcami wspomoże Sebastian Walukiewicz oraz Jakub Kiwior. Obaj defensorzy znaleźli się w wyjściowym składzie kadry prowadzonej przez Macieja Stolarczyka. Biało-czerwoni wyglądali naprawdę dobrze w pierwszych 20 minutach i mieli swoje okazje do zdobycia bramki. W 17. minucie doszło do sporej kontrowersji w polu karnym Niemców.

Eric Martel zagrał piłkę ręką, przez co ona zmieniła tor lotu i zarówno Sebastian Walukiewicz, jak i Ariel Mosór, nie mieli możliwości do finalizacji akcji. Manfredas Lukjancukas w ogóle nie zauważył zagrania ręką i kontynuował grę. Osiem minut później Niemcy cieszyli się z gola strzelonego przez Youssoufę Moukoko z Borussii Dortmund po koszmarnym błędzie Ariela Mosóra.

"Jaja. Chłop w siatkówkę gra we własnym polu karnym, a sędzia łagodnie uśmiechnięty każe zaczynać od bramki" - pisze Mateusz Janiak z Weszło.com.

"Tzw. siatkarski gwóźdź" - uważa Jakub Seweryn, dziennikarz Sport.pl.

Reprezentacja Polski wciąż pozostaje w grze o awans dzięki bramce Bartosza Białka z 35. minuty spotkania. Kacper Kozłowski świetnie dośrodkował piłkę z lewego skrzydła, a napastnik Wolfsburga precyzyjnym strzałem dał biało-czerwonym wyrównanie. Zapraszamy do śledzenia relacji z meczu Polska - Niemcy w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.