Oficjalnie: Znamy datę meczu o Superpuchar Polski. Kiedy starcie Lech - Raków?

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, kiedy odbędzie się mecz o Superpuchar Polski. Zmierzą się w nim mistrz Polski Lech Poznań z triumfatorem Pucharu Polski - Rakowem Częstochowa. Spotkanie zaplanowano na 9 lipca.

Rywalizacja pomiędzy Lechem a Rakowem była jednym z symboli zakończonego już sezonu PKO Ekstraklasy. Ekipa z Częstochowy zdołała pokonać Lech w meczu o Puchar Polski, jednak to drużyna z Poznania okazała się lepsza w rozgrywkach ligowych. Zawodnicy Marka Papszuna musieli się natomiast zadowolić wicemistrzostwem.

Zobacz wideo "Nikt z Bayernu nie dzwonił. Lewandowski nie miał pretensji". Rozmowa z Jakubem Kwiatkowskim

To już pewne. Wiemy, kiedy odbędzie się Superpuchar Polski

Spotkanie pomiędzy ekipami zostanie rozegrane 9 lipca o godzinie 20:10. Gospodarzem meczu będzie Lech Poznań. Drużyna z Wielkopolski przystąpi do niego bez trenera Macieja Skorży, który po zdobyciu z Lechem mistrzostwa, musiał ustąpić ze stanowiska ze względów osobistych.

- Niestety, muszę w tym momencie zrezygnować z projektu Lech i z piłki nożnej w ogóle. Chciałbym bardzo mocno podziękować prezesom Piotrowi i Karolowi, dyrektorowi Tomkowi Rząsie i innym moim współpracownikom, a także piłkarzom, którzy wykonali na boisku fantastyczną pracę, za to jak mnie wspierali w ostatnim czasie, było to dla mnie ogromnie wzruszające. I pokazuje, że Lech to coś więcej niż klub - powiedział Skorża w oficjalnym komunikacie klubu.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Raków stanie przed szansą na zdobycie kolejnego trofeum Superpucharu Polski. W ubiegłym roku udało im się pokonać Legię Warszawa po serii rzutów karnych. Przegrane drużyny mistrza Polski zdarzają się jednak dość często. Dwa lata temu po wygraną sięgnął również zdobywca Pucharu Polski - Cracovia. Wcześniej wygrane wpadały także na konto Lechii Gdańsk i dwukrotnie Arki Gdynia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.