Ronaldo się nie zatrzymuje. Portugalczyk z kolejnym wielkim rekordem

W drugim czerwcowym meczu Ligi Narodów reprezentacja Portugalii bez większych problemów rozbiła 4:0 Szwajcarię. Dwa gole w tym spotkaniu strzelił Cristiano Ronaldo, który dzięki temu powiększył swoją przewagę nad resztą stawki pod względem liczby goli w drużynie narodowej.

Reprezentacja Szwajcarii nie notuje w ostatnim czasie zbyt dobrej passy. W ostatni czwartek przegrała w pierwszym meczu tegorocznej edycji Ligi Narodów 1:2 z Czechami. Okazja do poprawy nastrojów nadeszła już w niedzielę, jednak nie było to łatwe, bowiem rywalem była występująca w niemal najsilniejszym składzie Portugalia.

Zobacz wideo Oni mogą zastąpić Messiego i Ronaldo! Ta zmiana dzieje się na naszych oczach

Transfer Lewandowskiego upada? Barcelona ustaliła limit pensji. Nie będzie wyjątkuTransfer Lewandowskiego upada? Barcelona ustaliła limit pensji. Nie będzie wyjątku

Liga Narodów: Portugalia deklasuje Szwajcarię

Drużyna prowadzona przez Fernando Santosa od samego początku spotkania pokazywała, że jest zdecydowanie lepszym zespołem. Już w 15. minucie prowadziła po bramce Williama Carvalho. W 35. i 39. minucie z kolei dwukrotnie na listę strzelców wpisywał się Cristiano Ronaldo, a przy obu bramkach asystował mu Diogo Jota.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W drugiej części obraz gry nie uległ zmianie i ponownie to mistrzowie Europy z 2016 roku byli dominującą stroną. W 51. minucie Cristiano Ronaldo mógł skompletować hat-tricka, ale sędziowie nie uznali tej bramki z powodu pozycji spalonej 37-latka. W 68. minucie wynik na 4:0 ustalił za to Joao Cancelo.

Cristiano Ronaldo śrubuje rekord

Dzięki dwukrotnemu wpisaniu się na listę strzelców Cristiano Ronaldo powiększył swój dorobek pod względem liczby bramek w reprezentacji do 117. To absolutny rekord, jeśli chodzi zarówno o aktywnych, jak i byłych piłkarzy. Za plecami Portugalczyka znajdują się Ali Daei z Iranu (109 goli) i Mokhtar Dahari z Malezji (89 goli).

Ołeksandr PetrakovSelekcjoner Ukrainy broni Jarmołenki. "Apeluję do prasy"

Po dwóch kolejkach rozgrywek Ligi Narodów w drugiej grupie reprezentacja Portugalii prowadzi w tabeli z dorobkiem czterech punktów. Drugie miejsce zajmują Czechy z takim samym dorobkiem punktowym. Drużyna Fernando Santosa w najbliższych dniach rozegra jeszcze dwa mecze - właśnie z Czechami, a także drugie starcie ze Szwajcarią.

Więcej o: