Gareth Bale spokojny o swoją przyszłość. "Mam wiele ofert"

Gareth Bale z początkiem lipca będzie oficjalnie wolnym zawodnikiem. I nie narzeka na swoją przyszłość. - Mam bardzo wiele ofert - powiedział Gareth Bale.

Gareth Bale oficjalnie rozstał się z Realem Madryt po dziewięciu latach. Obie strony doszły do wniosku, że kontrakt wygasający z końcem czerwca nie zostanie przedłużony. "Bycie częścią historii tego klubu i osiągnięcie tego, co udało nam się osiągnąć, gdy byłem zawodnikiem Realu Madryt, było niesamowitym doświadczeniem, którego nigdy nie zapomnę" - napisał Bale na Instagramie, dziękując kibicom Realu Madryt. To oznacza, że Walijczyk musi znaleźć nowy klub na pięć miesięcy przed mistrzostwami świata w Katarze, na które jego kraj pojedzie po raz pierwszy od 64 lat.

Zobacz wideo Analizujemy: czy Grabara popełnił błąd? "Zagubieni w trójkącie bermudzkim"

Gareth Bale spokojny o swoją przyszłość. "Mam wiele ofert"

Gareth Bale pojawił się na konferencji prasowej przed meczem z Ukrainą w finale baraży o awans do mistrzostw świata w Katarze. Dziennikarze pytali gwiazdę Walijczyków o to, gdzie zagra w przyszłym sezonie. Bale jest spokojny o przyszłość. - Mam bardzo wiele ofert. Skupiam się na meczu i nie muszę się martwić o nic innego. Czy będę grać poza Europą? Niekoniecznie - stwierdził Bale. Media na całym świecie informują, że Walijczyk ma obecnie trzy kierunki.

Jednym z nich jest możliwy powrót do Walii, gdzie mógłby występować w Cardiff City. Takiej możliwości nie wykluczył Jonathan Barnett, odpowiadający za interesy Bale'a. - W nowym klubie finanse nie będą wchodzić w grę, bo Bale już się dorobił. Prawdopodobnie jest najbogatszym piłkarzem, jakiego Anglia wyprodukowała. Cardiff ma wiele plusów, bo Gareth pochodzi z Walii. Z jego punktu widzenia taka opcja mogłaby się podobać, ale podkreślę, że to moja opinia - twierdził Barnett w rozmowie z WalesOnline.

Inną możliwością jest gra w Stanach Zjednoczonych w barwach DC United. Rozważany jest też powrót do Anglii, gdzie Gareth Bale mógłby dołączyć do Tottenhamu lub Newcastle United. Gareth Bale i reprezentacja Walii trafiła do grupy B, gdzie zagra z Anglią, Iranem oraz Stanami Zjednoczonymi.

Więcej o: