Real Madryt ruszył po Gabriela Sloninę. Jest pierwsza oferta, agent naciska

Jakub Seweryn
To nie plotki. Real Madryt poważnie ruszył po Gabriela Sloninę, 18-letniego bramkarza Chicago Fire. Jak udało się dowiedzieć Sport.pl, "Królewscy" wysłali do klubu MLS oficjalną ofertę i otrzymali odpowiedź od Fire. Negocjacje trwają, a agent bramkarza z polskimi korzeniami naciska na transfer.

Gabriel Slonina mógł być reprezentantem Polski. Mógł, gdyż 18-letni bramkarz ostatecznie nie przyjął powołania od Czesława Michniewicza na czerwcowe zgrupowanie i zdecydował się na grę dla Stanów Zjednoczonych. - Jestem ekstremalnie wdzięczny za możliwość gry dla Polski. Jednak moje serce jest amerykańskie. Ten kraj dał mi i mojej rodzinie wszystkie możliwości, o jakie mogliśmy prosić. Ameryka to mój dom i będę ją reprezentował - tłumaczył swoją decyzję Slonina. 

Zobacz wideo Analizujemy: czy Grabara popełnił błąd? "Zagubieni w trójkącie bermudzkim"

Selekcjoner i PZPN zrobił bardzo wiele, by przekonać Sloninę do gry w reprezentacji Polski. Niemniej jednak, utrata młodego bramkarza Chicago Fire może okazać się bolesna dla polskiej piłki. O tym, jak duży jest talent 18-latka, świadczy fakt, że interesują się nim największe kluby Europy, a do Chicago wpłynęła pierwsza oferta od jednego z nich.

Real Madryt chce Gabriela Sloninę. Negocjacje trwają

Jak udało się dowiedzieć Sport.pl z dobrze poinformowanych amerykańskich źródeł, Real Madryt rzeczywiście chce pozyskać Gabriela Sloninę. "Królewscy" aktualnie negocjują z Chicago Fire kwestię odstępnego, którą musieliby zapłacić za młodzieżowego reprezentanta Stanów Zjednoczonych.

O zainteresowaniu Realu Sloniną pisał kilka dni temu Fabrizio Romano. Według naszych informacji Real wysłał już jedną oficjalną ofertę do Chicago, która jednak została odrzucona, gdyż została uznana za zbyt niską. Amerykanie wysłali jednak kontrpropozycję do klubu z Madrytu, co tylko wskazuje na to, że nie zamykają się na transfer i oba kluby koniec końców mogą dobić targu. 

Oferta Realu Madryt jest pierwszą, która w rzeczywistości trafiła do Fire za Gabriela Sloninę. Wcześniej mówiło się także o zainteresowaniu Chelsea, Bayernu Monachium i Juventusu, jednak w przypadku tych klubów kończyło się póki co jedynie na spekulacjach medialnych. Propozycja Realu jest za to faktem i wiele wskazuje na to, że to właśnie na Santiago Bernabeu wyląduje niedoszły reprezentant Polski.

Na transfer Sloniny do Realu Madryt naciska jego agent - Jaime Garcia. - Mamy nadzieję, że Chicago Fire dojdzie do porozumienia z Realem Madryt, aby spełnić marzenie Gabriela dotyczące gry w tym klubie. Pracował na to bardzo ciężko i jest niesamowitym piłkarzem oraz człowiekiem - mówił Garcia w rozmowie z madrycką "Marcą".

- Z całym szacunkiem dla innych klubów i ofert, których otrzymaliśmy wiele, za co jesteśmy wdzięczni, Realowi Madryt nie można powiedzieć "nie" - podsumował agent Sloniny.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.