Więcej niż mecz. Selekcjoner Ukrainy wyszedł i powiedział: Nie mam emocji

Reprezentacja Ukrainy wykonała duży krok w stronę awansu na mistrzostwa świata w Katarze, pokonując w półfinale baraży 3:1 reprezentację Szkocji. Po tym spotkaniu selekcjoner Ołeksandr Petrakow powiedział, że jego piłkarze "grali dla wszystkich, którzy walczą do ostatniej kropli krwi".

Ostatnie mecze barażowe o udział w tegorocznych mistrzostwach Świata odbędą się z nieco ponad dwumiesięcznym opóźnieniem. Pierwszy półfinał między Walią i Austrią rozegrano zgodnie z planem, czyli 24 marca (Walia wygrała 2:1). Natomiast drugi półfinał, a także finał ścieżki A - z powodu wojny w Ukrainie - zaplanowano na pierwsze dni czerwca.

Zobacz wideo Grosicki odbył szczere rozmowy z Michniewiczem. "Jak nie będzie szło, to mam wejść"

Emocjonalne słowa Petrakowa. Gramy dla Ukraińców, którzy cierpią każdego dnia 

W środę na Hampden Park odbył się pojedynek Szkocji z Ukrainą. Goście od 33. minuty prowadzili po trafieniu Andrija Jarmołenki. Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Roman Jaremczuk. W 79. minucie Callum McGregor strzelił kontaktową bramkę, jednak ostatnie słowo należało do Ukraińców - w doliczonym czasie gry wynik na 3:1 ustalił Artem Dovbyk.

Selekcjoner reprezentacji Ukrainy Ołeksandr Petrakov po zakończeniu spotkania przyznał, że jego piłkarze mają przed sobą jeden bardzo ważny cel. - Zrobiliśmy mały krok do naszego wielkiego celu - zrobimy wszystko w Walii, aby ludzie byli dumni, że są Ukraińcami - powiedział.

Petrakov podczas konferencji nie był w stanie uciec od tematu wojny i tego, co spotkało Ukraińców w ostatnich trzech miesiącach. - Graliśmy dla nich. Graliśmy dla walczących w okopach, którzy walczą do ostatniej kropli krwi. Gramy dla Ukraińców, którzy cierpią każdego dnia - mówił selekcjoner.

Wypowiedzi Petrakova niemal w całości skupiały się na temacie sytuacji w Ukrainie. Selekcjoner mówił również o swoich uczuciach. - Nie mam emocji. Zostawiłem całe swoje emocje na boisku. To nie było zwycięstwo dla nas. To było dla naszego kraju - podsumował.

Finał baraży w ścieżce A o udział w tegorocznych mistrzostwach świata w Katarze pomiędzy Walią a Ukrainą odbędzie się w niedzielę 5 czerwca. Zwycięzca zagra na mundialu w grupie B, w której znajdują się również Anglia, Iran i Stany Zjednoczone.

Więcej o: