Argentyna upokorzyła Włochów w Finalissimie

Reprezentacja Argentyny pokonała w środę wieczorem na Wembley reprezentację Włoch w trzeciej edycji Finalissimy. Dla Włochów było to spotkanie pełne nostalgii. Karierę zakończył bowiem Giorgio Chiellini. Argentyna pokonała Italię 3:0.

Finalissima to starcie najlepszej drużyny w Europie z najlepszą drużyną Ameryki Południowej. W tym roku odbyła się trzecia edycja tego wyjątkowego meczu w historii, a pierwsza w XXI wieku. Na Wembley zmierzyły się reprezentacje Włoch oraz Argentyny, która broniła trofeum z 1993 roku.

Finalissima. Argentyna pokonuje Włochów

Tegoroczna Finalissima na początku była dość wyrównana. Po stronie Argentyny akcje ofensywne napędzali Angel di Maria i Leo Messi, zaś po drugiej stronie doskonałą okazję miał między innymi Federico Bernardeschi, który w 20. minucie szukał podaniem w polu karnym Andreę Belottiego. W porę jednak interweniowali Argentyńczycy. W 28. minucie meczu Argentyna wyszła na prowadzenie dzięki trafieniu Lautaro Martineza, który świetnie wykorzystał podanie Leo Messiego. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy obrońcy trofeum podwyższyli prowadzenie na 2:0. Gola zdobył Angel di Maria

Czesław MichniewiczMichniewicz komentuje Polska - Walia. "Grabara zagrał bardzo dobry mecz"

Po zmianie stron Włosi próbowali nawiązać kontakt ze swoimi rywalami, jednak bezskutecznie. Z minuty na minutę przewaga Argentyny na boisku rosła, ale brakowało skuteczności w sytuacjach brakowych. Najgroźniejsze z nich mieli Leo Messi i Angel di Maria, którzy trafiali we włoskiego bramkarza. W 95. minucie meczu, kiedy wszyscy wyczekiwali już końcowego gwizdka triumf Argentyńczyków przypieczętował Paulo Dybala, który strzałem zza pola karnego trafił do siatki.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

"Last dance" Chielliniego

Środowe spotkanie było wyjątkowe dla Giorgio Chielliniego. Włoch rozgrywał bowiem swoje ostatnie spotkanie w barwach reprezentacji Włoch. Przed spotkaniem obrońca został uhonorowany statuetką za występy we włoskiej kadrze.

Mecz Szkocja - UkrainaTak Szkoci przyjęli reprezentację Ukrainy. Nieprawdopodobne sceny

Za to dla Argentyny to był już 32. mecz bez porażki. Do rekordu świata - który należy do Włochów - brakuje już im tylko pięciu spotkań.