Mesut Oezil wydał oświadczenie. "To jasna i ostateczna decyzja"

Mesut Oezil rozgrywał bardzo dobry sezon w Fenerbahce Stambuł, zanim pod koniec marca tego roku został zawieszony po kłótni z trenerem. 33-latek zapowiedział teraz, że zamierza walczyć o swoje miejsce w klubie i chce w nim zakończyć karierę.

Kontrakt 33-letniego pomocnika z Fenerbahce Stambuł jest ważny do końca czerwca 2024 roku. Od początku kwietnia nie pojawił się jednak na boisku po tym, jak został zawieszony przez klub. Był to efekt kłótni z trenerem Ismailem Kartalem, wskutek której przyszłość piłkarza pozostaje niejasna.

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram" Wybierz serwis

Kamil GrabaraGrabara wyznał: Byłem buńczuczny, bardzo dużo mówiłem. Teraz dorosłem

Mesut Oezil zapowiada walkę o grę w klubie

We wtorek Oezil odniósł się do sprawy na Twitterze. "Niedawno musiałem złożyć oświadczenie dotyczące zarzutów na temat mojej kariery. Zrealizowałem swój cel zawodowy, podpisując 3,5-letni kontrakt z Fenerbahce, moją miłością z dzieciństwa, nawet pomimo braku wynagrodzenia za pierwsze sześć miesięcy. Powtarzam: nie skończę kariery w zespole innym niż Fenerbahce. Na czas kontraktu moim jedynym celem jest spocenie koszulki klubu. Ta decyzja jest bardzo jasna i ostateczna" - napisał pomocnik.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

33-latek odniósł się również do władz klubu. "Jak wymaga zawodowe życie, jeśli zarząd klubu podejmie decyzję na mój temat, będę szanował jakikolwiek wynik. Będę ciężko pracował i zawsze będę gotowy. Jak zawsze mówię, najważniejsze jest Fenerbahce" - dodał Oezil.

 

Oezil wróci do drużyny?

Według tureckich mediów, oświadczenie byłego pomocnika Realu Madryt czy Arsenalu może sugerować, że w przyszłym sezonie, już bez Kartala w klubie (zakończył pracę w Fenerbahce we wtorek), 33-latek wróci do drużyny. Według ostatnich doniesień nowym menedżerem klubu ze Stambułu może zostać Jorge Jesus, niedawny kandydat na trenera Flamengo.

Czesław MichniewiczMichniewicz po meczu z Walią najwięcej mówił o Puchaczu

Przed zawieszeniem Mesut Oezil prezentował się bardzo dobrze. 92-krotny reprezentant Niemiec rozegrał 26 meczów we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił dziewięć goli i zanotował dwie asysty. Zawodnikiem Fenerbahce jest z kolei od stycznia 2021 roku.

Więcej o: