FIFA dała zielone światło. Piłkarz Bayernu zmienia reprezentację

Malik Tillman zdecydował, że w dorosłej karierze będzie grał w barwach kraju swojego ojca, czyli Stanów Zjednoczonych. Niemcy smucą się z powodu tej decyzji, ale wszystko jest już przesądzone. 20-latek otrzymał zgodę od FIFA.

Malik Tillman dostał oficjalną zgodę od FIFA na reprezentowanie męskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych. - Jesteśmy naprawdę podekscytowani, że został dopuszczony przez FIFA do gry - powiedział amerykański selekcjoner Gregg Berhalter cytowany przez ESPN.

Zobacz wideo Kulesza: Piłka uczy pokory. Jestem przygotowany na krytykę

Tillman wybrał reprezentację Stanów Zjednoczonych

- Wykazał się wysoką jakością treningu, bardzo dobrym zrozumieniem gry, bardzo dobrym przyjęciem piłki i świadomością wokół pola karnego, więc wspaniale będzie to zobaczyć - dodawał szkoleniowiec. Niewykluczone, że Tillman już w środę pojawi się w składzie USA podczas meczu towarzyskiego z Maroko w Cincinnati.

Pomocnik Bayernu Monachium przeszedł właściwie przez wszystkie wiekowe etapy w piłkarskie reprezentacji Niemiec od 15 roku życia. Teraz jednak stwierdził, że nie chce grać w przyszłości dla naszych zachodnich sąsiadów. Dlatego właśnie zdecydował, że chce reprezentować Stany Zjednoczone.

Selekcjoner reprezentacji Niemiec do lat 21 był zaskoczony i zasmucony decyzją młodego piłkarza. - Wypromowaliśmy go jako młodego zawodnika w U21, pokładaliśmy w nim duże nadzieje i daliśmy mu odpowiednie przygotowanie. Ponadto prowadziliśmy intensywne rozmowy na temat jego perspektywy w seniorskiej kadrze narodowej - powiedział Antonio Di Salvo.

20-latek urodzony w Norymberdze nie widział większych szans na powołanie do reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów na mundial w 2026 roku. A start w tej najważniejszej imprezie to przecież marzenie każdego piłkarza. Większe szanse będzie miał na to w USA. W barwach tego kraju rozegrał dwa mecze do lat 15.

- Podjęcie decyzji zajęło mi dużo czasu - powiedział dziennikarzom Malik Tillman we wtorek. - Ale w końcu wysłuchałem tego, co mówiło mi moje serce i tak, mam nadzieję, że to właściwa decyzja. Cieszę się, że tu jestem i podoba mi się to - uzupełnił.

Tillman jest kolegą klubowym Roberta Lewandowskiego. W tym sezonie zaliczył cztery występy dla Bayernu Monachium w Bundeslidze. Raz był nawet w podstawowej jedenastce. Grając z Pucharze Niemiec strzelił swojego pierwszego profesjonalnego gola przeciwko Bremer SV (12:0). Napastnik dwukrotnie znalazł się też w składzie Bawarczyków w meczach Ligi Mistrzów.

Reprezentacja USA mężczyzn rozegra w czerwcu cztery mecze. To dwa spotkania towarzyskie z Marokiem i Urugwajem 1 i 5 czerwca oraz dwa mecze w ramach Ligi Narodów z Grenadą i Salwadorem 10 i 14 czerwca.

Więcej o:
Copyright © Agora SA