Polonia Warszawa blisko awansu do II ligi. Teraz kluczowe spotkanie

Trzecioligowe kluby nadal walczą o awans na szczebel centralny. Na razie pewny promocji jest tylko jeden zespół, a o wejście do II ligi walczy m.in. Polonia Warszawa, która w przedostatniej kolejce zagra z liderem swojej grupy.

Poznaliśmy już beniaminków i spadkowiczów z ekstraklasy i I ligi. W najwyższej klasie rozgrywkowej Miedź Legnica, Widzew Łódź i Korona Kielce zastąpią Górnika Łęczna, Wisłę Kraków i Bruk-Bet Termalikę. Do I ligi awansowały natomiast Stal Rzeszów, Chojniczanka Chojnice i Ruch Chorzów, a spadły z niej Hutnik Kraków, Pogoń Grodzisk Mazowiecki, Sokół Ostróda i GKS Bełchatów, który wycofał się z rozgrywek.

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram"

Nadal trwa batalia o awans do II ligi, czyli na szczebel centralny. III liga jest podzielona na cztery grupy. Z każdej z nich awans może wywalczyć tylko jeden, najlepszy zespół. Do końca sezonu, w zależności od grupy, pozostały trzy lub cztery. W grupie III kwestia awansu jest już rozstrzygnięta - do II ligi awansowały rezerwy Zagłębia Lubin, które mają 10 punktów przewagi nad drugą Ślęzą Wrocław.

Polonia Warszawa walczy o awans na poziom centralny

W pozostałych grupach sytuacja jest otwarta. W grupie I dwa zespoły wyraźnie odskoczyły reszcie stawki. Prowadzi Legionovia Legionowo (73 punkty), a za jej plecami czai się Polonia Warszawa (72 punkty). Trzeci Świt Nowy Dwór Mazowiecki zebrał "tylko" 54 punkty. W tej grupie do końca pozostały jeszcze cztery serie spotkań. Emocje sięgną zenitu w 37. kolejce, bo wówczas Polonia podejmie właśnie Legionovię i to może być mecz o awans. Poza tym Polonia zagra jeszcze u siebie z ŁKS-em II (8. miejsce), oraz na wyjeździe z GKS-em Wikielec (16.) i Wissą Szczuczyn (19.). Z kolei Legionovia zmierzy się u siebie z Unią Skierniewice (9.) i Błonianką Błonie (4.) oraz na wyjeździe z Wissą (19.). Wygląda na to, że teoretycznie łatwiejszy terminarz ma Polonia, ale to ona musi gonić.

W grupie II w walce o awans też liczą się tylko dwa zespoły. Liderem jest Olimpia Grudziądz, która ma cztery punkty przewagi nad Kotwicą Kołobrzeg. Tutaj do końca zostały trzy kolejki. Olimpia zagra na wyjeździe z KP Starogard Gdański (12. miejsce) i Świtem Skolwin (4.), a na własnym boisku zmierzy się ze Stolemem Gniewino (11.). Kotwica też ma dwa mecze wyjazdowe i jeden domowy. Poza Kołobrzegiem zagra z Polonią Środa Wielkopolska (9.) i Stolemem. U siebie zmierzy się z KP Starogard Gdański.

W IV grupie sytuacja jest najbardziej wyrównana. Do końca pozostały trzy kolejki i szansę na awans ma kilka zespołów. Liderem z 63 punktami jest Siarka Tarnobrzeg, ale tyle samo punktów ma drugi ŁKS Łagów. 60 punktów ma trzecia Chełmianka Chełm, 59 Avia Świdnik, 58 Cracovia II i 55 Podhale Nowy Targ. Dużo może się wyjaśnić już w najbliższy weekend, bo dwa pierwsze zespoły zagrają ze sobą w Tarnobrzegu. Kolejkę później Siarkę czeka wyjazdowe spotkanie z rezerwami Cracovii.

Sprawa awansów do II ligi wyjaśni się najpóźniej 18 czerwca, kiedy zostaną rozegrane ostatnie kolejki I, II i IV grupy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA