Niedawno zwolniony dyrektor sportowy Legii dostał pracę w AEK Ateny

Radosław Kucharski został dyrektorem technicznym ateńskiego AEK-u. Tym samym 41-latek wraca do pracy po zwolnieniu z Legii Warszawa.

Radosław Kucharski zaczął pracę w Legii w 2008 roku, a pięć lat później zaczął odpowiadać za transfery zawodników. Ale miniony sezon był dla Legii Warszawa jednym z najgorszych w historii. Prezes Dariusz Mioduski próbował go ratować już w grudniu zwalniając Kucharskiego, który był dyrektorem sportowym. Mioduski działał pod dużą presją kibiców, którzy potrafili na stadionie wywiesić transparent "Kucharski szkodniku won z Legii". A w trakcie meczów zdarzało się im krzyczeć: "Kucharski! Co? Wypier***aj!", "On jest temu winien, wypier****ć stąd powinien", "Kucharski to twoja wina".

Zobacz wideo "Nareszcie można pobyć w garniturach a nie w dresach" Gala Ekstraklasy 2022

Kalidou Koulibaly blisko wielkiego klubu za jedyne 30 mln euroKalidou Koulibaly blisko wielkiego klubu za jedyne 30 mln euro

Kucharski wraca do pracy

41-latek wraca do pracy. Właśnie został dyrektorem technicznym w klubie AEK Ateny, w którym wiosną występowali Grzegorz Krychowiak i Damian Szymański. Kucharski ma odpowiadać za transfery, ale też za ogólny rozwój klubu.

I będzie miał sporo pracy, bo AEK ma za sobą słaby sezon. Ateńczycy zajęli dopiero piąte miejsce, tracąc sześć punktów do podium (mistrzem został Olympiakos). Kucharski będzie też musiał rozwiązać kwestię Krychowiaka, który jedynie jest wypożyczony z FK Krasnodar, ale nic nie wskazuje, że wróci grać do Rosji.

Karol LinettyLinetty oceniony przez Włochów. Przeciętny sezon polskiego pomocnika

- Polak jest jednym z nielicznych graczy, który posiada jakość, osobowość i doświadczenie, aby prowadzić AEK - niedawno opisywał jego sytuację portal sportdog.gr.

Według "Transfermarktu" najbardziej wartościowym zawodnikiem ateńskiego klubu był wiosną właśnie Polak, wyceniany na 11 milionów euro. Jego umowa z rosyjskim klubem wygasa latem 2024 roku.

Więcej o: