Selekcjoner rywali Polaków na mundialu z nowym kontraktem. Nawet klęska mu nie przeszkodzi

Herve Renard pozostanie selekcjonerem Arabii Saudyjskiej do końca 2027 roku. Jego podopieczni będą rywalizowali z Polską w fazie grupowej na mistrzostwach świata w Katarze.

Reprezentacja Polski zagra na mistrzostwach świata w Katarze w grupie C wraz z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską. Selekcjonerem tej ostatniej reprezentacji jest Herve Renard, który zdradził, że ma polskie korzenie i cieszy się z możliwości gry przeciwko Polsce. - Dla mnie to też coś znaczy, ponieważ moi dziadkowie byli z Polski. Myślę, że moja mama jest bardzo szczęśliwa dzisiejszego wieczora - mówił Renard tuż po losowaniu. Szkoleniowiec cieszy się dużym zaufaniem w Arabii Saudyjskiej.

Zobacz wideo

Herve Renard z nowym kontraktem w Arabii Saudyjskiej. Spore zaufanie

Saudyjska federacja opublikowała film z udziałem Herve Renarda, w którym ogłosiła o przedłużeniu kontraktu ze szkoleniowcem do końca 2027 roku. - Od chwili przybycia czułem się jednym z was. Poczułem pasję do piłki nożnej i chęć odniesienia sukcesu. Wspólnie osiągnęliśmy pierwszy cel, a ja jestem tu, by zostać. Będziemy pracować razem, aby osiągnąć inne cele - powiedział Renard. Francuz prowadzi kadrę Arabii Saudyjskiej od lipca 2019 roku.

Herve Renard święcił swoje największe sukcesy w roli trenera w afrykańskim futbolu. Francuz dwukrotnie zdobył Puchar Narodów Afryki - w 2012 roku dokonał tego z kadrą Zambii, a trzy lata później wygrał trofeum z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Renard odpowiadał też za wyniki kadry Angoli w 2010 roku oraz Maroka w latach 2016-2019. Harve Renard dawniej też prowadził LOSC Lille oraz FC Sochaux. 

Arabia Saudyjska zagra na mistrzostwach świata po raz szósty w historii. Pierwszy raz kadra zakwalifikowała się na mundial w 1994 roku, gdzie udało jej się dotrzeć do 1/8 finału. Wtedy lepsza okazała się Szwecja (1:3), a za wyniki Arabii Saudyjskiej odpowiadał Leo Beenhakker. Mistrzostwa świata w Katarze zostaną rozegrane od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku.

Więcej o: