Rosyjskie kluby zagrają w europejskich pucharach? Ceferin kluczy

- Wszyscy źle oceniliśmy sytuację. Nikt nie podejrzewał, że wybuchnie wojna i będzie trwała tak długo. Nic nie wiemy na ten moment. Nie jestem pewien, czy rosyjskie kluby znów będą mogły grać w europejskich pucharach - powiedział Aleksander Ceferin w wywiadzie dla Sky Sports Italia.

Rosyjski sport przestał mieć jakiekolwiek znaczenie na arenie międzynarodowej po inwazji Rosji na Ukrainę. Krajowe kluby i reprezentacja zostały zdyskwalifikowane z rozgrywek organizowanych przez UEFA oraz FIFA. Wielu piłkarzy postanowiło także opuścić rosyjską ligę. Tak postąpił między innymi Grzegorz Krychowiak, który przeniósł się do AEK-u Ateny. 

Zobacz wideo Skorża chce wzmocnień w Lechu. "Praktycznie w każdej formacji"

Co dalej z rosyjskimi klubami? Głos w tej sprawie zabrał Aleksander Ceferin

Wielu ludzi związanych z piłką nożną zastanawia się, jaka przyszłość czeka rosyjskie kluby w europejskich pucharach. Ten temat poruszył Aleksander Ceferin w wywiadzie dla Sky Sports Italia. - Wszyscy źle oceniliśmy sytuację. Nikt nie podejrzewał, że wybuchnie wojna i będzie trwała tak długo. Nic nie wiemy na ten moment. Trudno coś zasugerować. Nie jestem pewien, czy rosyjskie kluby znów będą mogły grać w europejskich pucharach. Zrobimy wszystko, aby pomóc ukraińskim drużynom. Wielokrotnie już mówiłem, że jest mi bardzo przykro zarówno ze względu na ukraińskich, jak i rosyjskich sportowców. To część szkód wyrządzona przez wojnę. Płacą za szalone i absurdalne decyzje kilku osób - powiedział prezydent UEFA. 

Patrik SchickOficjalnie: Patrik Schick z nową umową w Leverkusen. A mógł zastąpić Lewandowskiego

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wykluczenie klubów i reprezentacji z udziału w turniejach to nie jedyne sankcje, jakie dotknęły rosyjską piłkę nożną. Działacze UEFY odebrali Rosji prawa do organizacji finału Ligi Mistrzów, który odbędzie się w sobotę. Początkowo mecz miał zostać rozegrany w Sankt - Petersburgu, ale został przeniesiony do Paryża. ESPN niedawno informowało, że podobny los może czekać Superpuchar Europy w 2023 roku. Zdaniem dziennikarzy, UEFA planuje zmienić gospodarza imprezy, którym aktualnie jest Kazań. 

Kibice Liverpoolu oszukani na biletach na finał Ligi MistrzówKibice Liverpoolu oszukani na biletach na finał Ligi Mistrzów

Więcej o: