Mourinho powiedział Zalewskiemu, żeby podniósł głowę. Posłuchał. "Zasłużyliśmy"

Nicola Zalewski wygrał pierwsze trofeum w barwach Romy i został jedenastym Polakiem w historii, który wygrał w europejskich pucharach po Robercie Lewandowskim czy Zbigniewie Bońku. - Jeśli mogę komuś podziękować, to w szczególności trenerowi - mówił Zalewski w rozmowie z Sky Sport.

AS Roma wygrała 1:0 z Feyenoordem Rotterdam w finale Ligi Konferencji Europy po bramce Nicolo Zaniolo i została pierwszym triumfatorem w historii nowych rozgrywek UEFY. Nicola Zalewski grał przez 67 minut, a później jego miejsce zajął Leonardo Spinazzola. "Chociaż AS Roma wygrała 1:0, a występ 20-latka w pierwszym europejskim finale należy ocenić pozytywnie, to 22 minuty drugiej połowy pokazały, nad czym musi pracować najmocniej" - pisze Konrad Ferszter, dziennikarz Sport.pl.

Nicola Zalewski podziękował Jose Mourinho za szansę. "Trener kazał mi grać z podniesioną głową"

Nicola Zalewski stanął przed kamerami Sky Sport i pojawił się na konferencji prasowej po wygranym finale Ligi Konferencji Europy. Wahadłowy Romy skorzystał z okazji i podziękował trenerowi Jose Mourinho za szansę gry w tak ważnym meczu. - Mam nadzieję, że to dopiero początek. Jeśli mogę komuś podziękować, to w szczególności trenerowi, a jeśli mogę powiedzieć coś więcej, to cieszę się, że drużyna i klub mnie cały czas otacza. Trener powiedział mi, że przyjdzie moja szansa i mam ją wykorzystać. Zasłużyliśmy na puchar - powiedział.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Dziennikarze zwrócili uwagę na to, że Zalewski nie był tak aktywny w ofensywie, jak w poprzednich meczach. - Dobrze się czuję na tej pozycji, choć nie jest to dla mnie naturalne, ale dużo trenuję, żeby czuć się nieco swobodniej. Mourinho powiedział mi, żebym grał jak zwykle. Może wydawało się, że byłem nieśmiały, ale musicie zrozumieć, że to mój pierwszy finał. Trener kazał mi grać z podniesioną głową, próbować pojedynków w ofensywie, ale wiem, że w obronie muszę się jeszcze poprawić. Gdybym wziął piłkę i grał ze spuszczoną głową, nie zrobiłbym tego, o co prosi mnie trener - dodał reprezentant Polski.

AS Roma zdobyła pierwsze trofeum po 14 latach i Pucharze Włoch, jeszcze za czasów Luciano Spalletiego w sezonie 2007/2008. Jose Mourinho z kolei wygrał piąty finał europejskich pucharów i jest obecnie jedynym trenerem w historii, który wygrywał w Lidze Mistrzów, Lidze Europy i Lidze Konferencji Europy. Nicola Zalewski kończy sezon w Romie z 24 meczami i dwoma asystami, które zanotował w pucharach w meczach z Bodo/Glimt (4:0) i Leicester City (1:1).