Kolejne piłkarskie Euro w Polsce? PZPN zgłasza kandydaturę

Niewykluczone, że w Polsce zostanie rozegrana kolejna wielka piłkarska impreza. Podczas poniedziałkowej Gali Ekstraklasy PZPN ogłosił, że zgłoszona została kandydatura do organizacji finałów piłkarskich mistrzostw Europy kobiet, które zaplanowano na 2025 rok.

Zgodnie z ogłoszeniem Polskiego Związku Piłki Nożnej, federacja chciałaby, aby Polska gościła 16 kobiecych reprezentacji, które w 2025 roku powalczą o tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu. W ramach turnieju rozegrane zostanie łącznie 31 meczów (24 w fazie grupowej, cztery ćwierćfinały, dwa półfinały i finał).

Zobacz wideo Vuković nie może narzekać na brak ofert. "Z odbieraniem telefonu nie mam problemu"

Przemysław TytońTytoń przeszedł do Ajaksu i szybko zmienił klub. "Nie mogę się doczekać"

PZPN chce zorganizować mistrzostwa Europy kobiet

Jeśli Polska ostatecznie otrzymałaby prawo organizacji tego turnieju, byłaby to kolejna duża międzynarodowa impreza w naszym kraju. Pierwszą było organizowane w Polsce i Ukrainie Euro 2012. Ponadto w 2017 roku na polskich stadionach odbywały się mistrzostwa Europy U-21, a dwa lata później mistrzostwa świata U-20.

Polski Związek Piłki Nożnej nie będzie rzecz jasna jedynym kandydatem do organizacji finałów mistrzostw Europy kobiet w 2025 roku. O miano gospodarza mają się również ubiegać Francja, Szwajcaria i Liechtenstein, Ukraina, a także zbiorczo Szwecja, Dania, Norwegia i Finlandia.

Angel Di MariaDi Maria odchodzi z PSG. Już miał iść do Juventusu. Wtem, Barcelona

Aktualnymi mistrzyniami Europy są Holenderki, które już w lipcu tego roku staną przed szansą na obronę tego tytułu podczas mistrzostw Europy w Anglii. Decyzję na temat gospodarza Euro 2025 Komitet Wykonawczy UEFA podejmie 7 grudnia tego roku.

Więcej o: