Skandal w Stomilu. Piłkarz kradł pieniądze. Został złapany na gorącym uczynku

Grający w tym sezonie w barwach Stomilu Olsztyn Jonathan Simba Bwanga pod koniec rozgrywek przestał się pojawiać w kadrze zespołu. Wszystko za sprawą faktu, że 21-latek miał kraść pieniądze ze skarbonki, która znajdowała się w szatni pierwszej drużyny.

Jonathan Simba Bwanga trafił do drużyny z Olsztyna przed rozpoczęciem tego sezonu w ramach wypożyczenia z Radomiaka Radom. 21-latek do pewnego momentu dość regularnie występował w ligowych spotkaniach, jednak od 19 kwietnia nie pojawiał się w kadrze pierwszego zespołu. Wówczas informowano, że powodem jego absencji są problemy osobiste.

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram"

Piłkarz Stomilu Olsztyn kradł pieniądze ze skarbonki

Okazało się jednak, że Kongijczyk nie grał, ponieważ miał kraść pieniądze z klubowej skarbonki. "W końcu parę tygodni temu dotarliśmy do wersji, której jesteśmy pewni i której nikt nam nie mógł zaprzeczyć. Nie chcieliśmy opisywać tej sytuacji w trakcie trwania rozgrywek piłkarskich, póki Stomil miał jeszcze szansę na utrzymanie" - czytamy na portalu stomil.olsztyn.pl.

Proceder ten został zauważony przez innych piłkarzy, którzy zauważyli, że zaczyna brakować zgromadzonych pieniędzy w skarbonce. Zawodnicy od razu podejrzewali, że może za tym stać Bwanga, który często wychodził z szatni jako ostatni. W celu potwierdzenia tej hipotezy zainstalowano ukryte kamery, które potwierdziły tę wersję.

Drużyna Stomilu nie chciała łagodnej kary dla Bwangi

Olsztyński portal zakomunikował, że brany pod uwagę był scenariusz, zgodnie z którym 21-latek będzie się przebierał w oddzielnej szatni. Drużyna się na to jednak nie zgodziła, twierdząc, że "woli skupić się na walce o utrzymanie, a nie pilnowaniu swojego dobytku".

Jonathan Simba Bwanga trafił do Polski we wrześniu 2020 roku, kiedy to szansę w nowym środowisku postanowił dać mu KTS Weszło. Po rocznej grze w tym zespole Kongijczyk przeniósł się do Radomiaka Radom, z którego następnie trafił na wypożyczenie do Stomilu Olsztyn. W tym sezonie 21-latek rozegrał 19 meczów, w których strzelił jedną bramkę. Klub z Olsztyna nie zdołał utrzymać się w 1. lidze i od nowego sezonu będzie grał na poziomie drugiej ligi.

Więcej o: