Dach przeleciał nad stadionem. Kibice przeżyli chwile grozy, ale ruszyli z pomocą [WIDEO]

Do niebezpiecznej sytuacji doszło podczas meczu kazachskiej ekstraklasy pomiędzy Ordabasy Szymkent i FK Aksu. Sędzia przerwał spotkanie z powodu potężnej burzy. Chwilę później na murawę runął dach zerwany z pobliskiego budynku. Na miejscu zdarzenia znajdowali się kibice. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Kibice i piłkarze na długo zapamiętają spotkanie rozgrywane w ramach 12. kolejki ligi kazachskiej pomiędzy Ordabasy Szymkent i FK Aksu. I to nie tylko z powodu emocji sportowych. 

Zobacz wideo Arcytrudna droga Lecha Poznań do LM. Potrzebuje wręcz cudu, by grać w fazie grupowej

Chwile grozy w lidze kazachskiej. Na murawę runął dach

Mecz zaczął się wyśmienicie dla zawodników Ordabasy Szymkent. Już w pierwszych minutach spotkania gospodarze objęli prowadzenie, ale chwilę później nad rywalizacją kontrolę przejęła natura. Nad stadionem przeszła potężna burza. Nie tylko grzmiało i padało, ale wyładowaniom atmosferycznym towarzyszył również porywisty wiatr. 

W takich warunkach nie było mowy o kontynuacji spotkania, w związku z czym arbiter zarządził przerwę. Piłkarze poszukali schronienia w szatni. Z kolei kibice pozostali na trybunach, licząc, że pogoda się uspokoi i sędzia wznowi rywalizację. Jednak w pewnym momencie nad stadionem pojawił się potężny fragment konstrukcji dachu jednego z pobliskich domów, który runął na bieżnię i boisko.

Viaplay przejmuje kolejne rozgrywki od Eleven SportsViaplay przejmuje kolejne rozgrywki od Eleven Sports

Fani szybko pobiegli na murawę i własnymi rękami próbowali podnieść konstrukcję, sprawdzając jednocześnie, czy nikt nie został przez nią przygnieciony. Następnie kibice wraz ze służbami porządkowymi oraz ochroną zabezpieczali miejsce zdarzenia i pomagali pozbierać elementy dachu. Na nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych widać, że w momencie opadania konstrukcji, w zagrożeniu znajdowało się kilkanaście osób. Na szczęście według informacji przekazanych przez władze Ordabasy Szymkent, nikt nie ucierpiał. 

 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Czesław Michniewicz i Maciej SkorżaMichniewicz przestrzegł Skorżę jego słowami: "Polegniesz jak ja w 2015 roku. No i poległem"

Meczu ostatecznie nie wznowiono. Teraz zespoły czekają na wyznaczenie nowej daty spotkania. Po 11 kolejkach ligi kazachskiej drużyna Ordabasy Szymkent znajduje się na dziewiątym miejscu w tabeli, z jednym punktem przewagi nad FK Aksu. Tylko że drugi z wymienionych klubów ma jeszcze jedno starcie więcej do rozegrania. 

Więcej o: