Viaplay przejmuje kolejne rozgrywki od Eleven Sports

Stacja Eleven Sports nie będzie już transmitować meczów angielskiej Championship oraz Pucharu Ligi Angielskiej. Od sezonu 2022/23 rozgrywki trafią wyłącznie na antenę Viaplay - czytamy w oficjalnym komunikacie.

W oficjalnym oświadczeniu nie sprecyzowano, jak długa będzie umowa Viaplay z organizatorami rozgrywek, ale współpracę określono mianem długoterminowej. Pierwsze mecze na nowej platformie wystartują już w sezonie 2022/23. Viaplay będzie wyłącznym domem dla transmisji strumieniowych we wszystkich krajach skandynawskich i bałtyckich, w Polsce i Holandii.

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram"

Viaplay zyskało wyłączne prawa do transmisji. Championship i Carabao Cup

"W każdym sezonie ponad 180 meczów na żywo z niezwykle popularnej drugiej ligi angielskiej będzie pokazywanych na Viaplay, w tym półfinały i finały Sky Bet Play-Off" - czytamy w dalszej części oświadczenia. Stacja podkreśla, że Championship to czwarta najchętniej oglądana liga w Europie, co odegrało kluczową rolę w staraniach o prawa do nadawania. Każdego roku na mecze 24 drużyn przychodzi w sumie 20 milionów kibiców

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

- Fani sportu na całym świecie wiedzą, że nie ma to jak angielski futbol. Mieszanka umiejętności, pasji, tradycji i nieprzewidywalności sprawia, że jest on zwycięzcą zarówno na boisku, jak i poza nim. Viaplay posiada już prawa do transmisji Premier League w dziewięciu krajach. Zapewnienie sobie praw do rozgrywek EFL Championship i Carabao Cup w ramach tej długoterminowej współpracy, oznacza, że możemy zaoferować fanom wspaniałą wartość jako dom angielskiego futbolu, a wszystko to na jednej światowej klasy platformie - powiedział Peter Norrelund, dyrektor ds. sportu w Viaplay Group. W lipcu ubiegłego roku stacja poinformowała, że zyskała wyłączność na nadawanie Premier League w latach 2022-2028

- EFL odgrywa istotną rolę w piramidzie angielskiej piłki nożnej, a nasze rozgrywki nadal cieszą się ogromną popularnością na całym świecie, przyciągając co roku dziesiątki milionów kibiców zarówno na ekrany, jak i przez bramki. Nasze dziedzictwo i konkurencyjność nie mają sobie równych w ligowej piłce nożnej i cieszymy się, że możemy współpracować z Viaplay w 10 krajach Europy - skomentował współpracę Trevor Birch, Dyrektor Generalny EFL. 

Dzięki kolejnej umowie Viaplay będzie transmitowała od 2022 roku rozgrywki Bundesligi, Ligi Europy, Ligi Konferencji Europy, Premier League, Championship oraz EFL Cup. Do tego dochodzi też Formuła 1, której nadawcą wcześniej było właśnie Eleven Sports. "Od 2023 roku, należąca do NENT Group platforma streamingowa Viaplay, będzie wyłącznym domem Formuły 1 w Polsce" - napisano w oświadczeniu. Kontrakt obowiązuje przez 3 lata.

Więcej o: