Krychowiak nie wyklucza powrotu do poprzedniego klubu. "To bardzo ciekawy projekt"

Grzegorz Krychowiak kończy przygodę z AEK Ateny. Pomocnikowi reprezentacji Polski kończy się wypożyczenie z greckim klubem i już zastanawia się na temat swojej przyszłości. Czy 32-latek pozostanie w Atenach? - Wszystko jest możliwe. Ja absolutnie niczego nie wykluczam - dodał.

Po inwazji Rosji Władimira Putina na Ukrainę wielu sportowców postanowiło opuścić kraj najeźdźcy. Z pomocą przyszła FIFA, która wydłużyła okno transferowe dla zagranicznych zawodników w lidze ukraińskiej oraz rosyjskiej. Z takiej możliwości skorzystał Grzegorz Krychowiak, który już trzy tygodnie po wybuchu wojny opuścił FK Krasnodar i udał się na wypożyczenie do AEK-u Ateny. Polak wybrał grecki zespół, by z jednej strony odciąć się od państwa agresora, a z drugiej nadal chciał rywalizować na wyższym poziomie.

Zobacz wideo Krychowiak pokazał Rosjanom prawdziwą twarz. "Cywilna odwaga" [SPORT.PL LIVE #16]

Grecki dziennikarz o Krychowiaku: Najlepsza inwestycja. Ale powrót do Aten będzie trudnyGrecki dziennikarz o Krychowiaku: Najlepsza inwestycja. Ale powrót do Aten będzie trudny

Grecy pod wrażeniem Krychowiaka

32-latek rozegrał dla AEK-u dziewięć spotkań w ligowych rozgrywkach, w których strzelił dwa gole i zanotował dwie asysty. Media były pod wrażeniem stylu gry Krychowiaka, wyrażając nadzieję, że Polak pozostanie w zespole na dłużej. Jednak wszystko wskazuje na to, że przygoda z drużyną ze stolicy Grecji dobiegła końca. Kilka dni temu Krychowiak pożegnał się z kibicami, mimo że klub nadal jest zainteresowany dalszą współpracą.

Teraz polski pomocnik pytany był o swoją przyszłość w Atenach. Jak na dalszą grę w Grecji zapatruje się Krychowiak? - Wszystko jest możliwe. Ja absolutnie niczego nie wykluczam. AEK Ateny to bardzo ciekawy projekt z nowym stadionem, który będzie gotowy już za kilka miesięcy. Na pewno jest to jedna z możliwości, ale jest jeszcze zbyt wcześnie, aby coś konkretnego powiedzieć - mówił w rozmowie z "Super Expressem". 

polska-albaniaGrzegorz Krychowiak nie chce mieć nic wspólnego z Rosją. "Sprawa moralna"

Co dalej z Krychowiakiem? Piłkarzem była zainteresowana Legia

Na ten moment Krychowiak nie podjął żadnej decyzji na temat swojej przyszłości. Przed przejściem do Grecji, reprezentant Polski otrzymał również ofertę z Legii Warszawa. Wówczas ją odrzucił. Jednak sam piłkarz nie wyklucza, że chciałby wrócić do Ekstraklasy

Więcej o: