Kosmiczny gol Mario Balotellego. Kosmiczny. Strzelił pięć goli [WIDEO]

Mario Balotelli zdobył pięć bramek w meczu ligi tureckiej, z czego trzy w zaledwie 11 minut. Jedno z trafień włoskiego napastnika było kosmicznej urody.

Wydaje się, że Mario Balotelli znalazł swoje miejsce na ziemi w Turcji. Od lipca 2021 roku Włoch gra z powodzeniem w Adanie Demirsporze. Zwieńczeniem bardzo dobrego sezonu był perfekcyjny mecz z Goztepe, który jego zespół wygrał 7:0, a Balotelli strzelił pięć goli.

Mario Balotelli z pięcioma golami w jednym meczu. Jedno z trafień było przepiękne

Goztepe było pewne spadku z tureckiej ekstraklasy jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Adana zaś zajmowała miejsce w środku stawki bez szans na awans do europejskich pucharów. Ostatni mecz sezonu był więc jedynie okazją, aby Adana pożegnała się z kibicami w dobrym stylu.

Balotelli rozpoczął show w 33. minucie. Włoski napastnik potrzebował zaledwie 11 minut, aby skompletować hattricka. Już po pierwszej części gry Adana prowadziła 5:0. W drugiej połowie Balotelli dołożył jeszcze dwie bramki. Pięć goli w jednym meczu to nie jedyna rzecz, która udała się napastnikowi w tym spotkaniu.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje jedno z trafień, które może kandydować do nagrody Puskasa za najładniejszy gol sezonu. Włoch wbiegł w pole karnego Goztepe, a później klasycznym przekładaniem nóg nad piłką próbował zmylić rywala. W pewnym momencie Balotelli zdecydował się uderzyć raboną. Lekki, niesygnalizowany strzał po ziemi okazał się skuteczny, zaskoczeni bramkarza ani obrońca nie byli w stanie skutecznie interweniować.

Balotelli rozegrał w tym sezonie 31 meczów, w których strzelił 18 goli i zaliczył cztery asysty. Jego kontrakt z tureckim klubem obowiązuje do czerwca 2024 roku.