Znamy pary barażowe o awans do 1. ligi. Ruch Chorzów w najlepszej sytuacji

Ruch Chorzów podejmie Radunię Stężyca, a Wigry Suwałki zagra u siebie z Motorem Lublin w barażach o I ligę. Rywalizacja o ostatnie wolne miejsce na zapleczu ekstraklasy odbędzie się w dniach 25-29 maja.

W przeciwieństwie do I Ligi, w II Lidze sprawa bezpośredniego awansu była od kilku kolejek rozstrzygnięta. Ten przypadł Stali Rzeszów oraz Chojniczance Chojnice. Ale w kwestii baraży zmiany wprowadziła ostatnia kolejka.

Zobacz wideo Lech Poznań może stracić kluczowych piłkarzy przed LM. "Po takim sezonie stali się atrakcyjni"

Ruch zagra z Radunią, Motor stracił atut własnego boiska

Trzeci w tabeli Ruch Chorzów zmierzy się z szóstą Radunią Stężyca, która ostatnie barażowe miejsce wywalczyła za sprawą remisu rezerw Lecha Poznań ze Stalą Rzeszów 2:2. Sama Radunia z kolei utrzymała walkowera za mecz z wycofanym GKS Bełchatów, dzięki czemu o punkt wyprzedziła drugi zespół mistrza Polski. 

W drugiej parze starcie Wigier Suwałki z Motorem Lublin żadną niespodzianką nie jest, ale ostatnia kolejka sprawiła, że mecz rozegrany zostanie stadionie w Suwałkach. Motor przed ostatnimi meczami zajmował czwarte miejsce, ale spadł z niego po porażce 0:3 z Wisłą Puławy. Wigry z kolei pokonały Garbarnię Kraków 2:0. Oba mecze półfinałowe odbędą się w środę 25 maja. 

Stal Rzeszów z awansem do wyższej klasy rozgrywkowej Największy sukces Stali od 28 lat. "Wydarzenie większe od wizyty Bidena"

Finał baraży zostanie z kolei rozegrany w niedzielę 29 maja na stadionie finalisty, który uplasował się wyżej w tabeli II Ligi: będzie więc to Ruch Chorzów, a jeśli odpadnie, to Wigry lub Motor. Przebieg baraży nie będzie się różnił od innych meczów pucharowych - o awansie będzie decydowało jedno spotkanie, a w razie remisu po 90 minutach zostanie rozegrana dogrywka i ewentualnie rzuty karne.

Od dłuższego czasu jasne jest, że do III ligi spadają Hutnik Kraków, Pogoń Grodzisk Mazowiecki i Sokół Ostróda. Nie wiadomo za to, co z czwartym spadkowiczem - GKS Bełchatów, który wiosną wycofał się z rozgrywek. Przyszłość bełchatowskiego klubu jest sporą niewiadomą. 

Pary barażowe o I Ligę:

25 maja (środa):
17:45, Ruch Chorzów - Radunia Stężyca
20:30, Wigry Suwałki - Motor Lublin

29 maja (niedziela):
17:00, finał na stadionie finalisty, który wyżej uplasował się w tabeli II Ligi

Więcej o: