Joachim Loew chce wrócić do pracy. Otrzymał już nawet dwie oferty

Joachim Loew od lipca zeszłego roku pozostaje bez pracy. Wówczas szkoleniowiec zrezygnował z funkcji selekcjonera reprezentacji Niemiec. Niewykluczone jednak, że już niedługo powróci na ławkę, bowiem sam wyraża taką chęć, a ponadto 62-latek otrzymał dwie oferty.

Nazwisko Joachima Loewa bez wątpienia jest jednym z najgorętszych na liście szkoleniowców, którzy aktualnie pozostają bez pracy. 62-latek po 15-letniej przygodzie w roli selekcjonera reprezentacji Niemiec postanowił trochę odpocząć od futbolu. Wiele jednak wskazuje, że po niespełna roku niemiecki trener ponownie poprowadzi jakiś zespół, ale tym razem będzie to raczej drużyna klubowa. 

Zobacz wideo Wisła Kraków na spadku straciła nawet 20 mln złotych. Może ją czekać krach

Joachim Loew chce wrócić do pracy. Niemiec ma na stole dwie oferty

W rozmowie ze "Sky Sports Deutschland" Joachim Loew, który był obecny na trybunach podczas ostatniego finału Pucharu Niemiec, zdradził pewne szczegóły na temat swojej przyszłości. Okazuje się, że były selekcjoner kadry naszych zachodnich sąsiadów bardzo chętnie wróciłby do pracy. - Jest kilka zapytań, jedna czy dwie konkretne oferty. Będę je rozpatrywał w ciągu najbliższych kilku tygodni. Nie podjąłem jeszcze żadnej decyzji - powiedział. 

Lech PoznańLech Poznań może zarobić wielkie pieniądze. Wysoka premia za mistrzostwo Polski

Loew nie zdradził, kto złożył mu propozycje, ale niewykluczone, że jedna z nich jest autorstwa Fenerbahce Stambuł, z którym kilka tygodni temu łączono Niemca. Pewne jest za to, iż 62-latek chętnie podjąłby pracę w jakimś klubie. - Bardzo chciałbym znów być trenerem jakiegoś klubu. To byłaby dla mnie wielka frajda. Kiedy już było się selekcjonerem niemieckiej kadry, oczywiście nie jest łatwo znaleźć coś odpowiedniego - przyznał szkoleniowiec. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Joachim Loew był selekcjonerem reprezentacji Niemiec w latach 2006-2021. W tym czasie doprowadził zespół do mistrzostwa świata w 2014 roku i brązowego medalu zdobytego cztery lata wcześniej, Pucharu Konfederacji wygranego w 2017 roku, a także wicemistrzostwa Europy w 2008 roku. Jego miejsce na reprezentacyjnej ławce zajął były trener Bayernu Monachium oraz wieloletni asystent Loewa w kadrze - Hansi Flick.

Trener Cracovii Michał ProbierzProbierz reaguje na krytykę ws. obcokrajowców. "Nie pozwolę sobie"

Zanim Loew podjął pracę w reprezentacji jako asystent w latach 2004-2006, pracował jako trener klubowy. Do jego największych sukcesów należą Puchar Niemiec z VfB Stuttgart zdobyty w 1997 roku oraz mistrzostwo Austrii z Tirolem Innsbruck z 2002 roku. Ponadto 62-latek został wybrany dwukrotnie "Człowiekiem Roku" w niemieckiej piłce nożnej w 2011 oraz 2014 roku. 

Więcej o: